NAJLEPSZE ROŚLINY DO SYPIALNI – RANKING ROŚLIN DO SYPIALNI

Sypialnia to dla wielu najważniejsze miejsce w domu. To w tym pomieszczeniu odpoczywamy i regenerujemy siły po całym dniu. Dobrze dobrane rośliny doniczkowe urozmaicą to miejsce i będą idealnym dopełnieniem wypoczynkowej aury. Nie zapinajcie o nich podczas organizowania tej przestrzeni.

Rośliny do sypialni - Flora Point Świat Roślin

Do sypialni sprawdzą się przede wszystkim rośliny oczyszczające powietrze, silnie produkujące tlen oraz rośliny proste w uprawie.

PAPROCIE

Paprocie i paprotniki to słynne rośliny oczyszczające powietrze. Proste w uprawie o ile zapewnimy im podwyższoną wilgotność powietrza i nie przesuszymy nadmiernie podłoża. Są roślinami szybko rosnącymi przez co szybko wypełnią sypialnianą przestrzeń i wprowadzą do niej klimat dżungli. Paprocie to także rośliny bezpieczne dla zwierząt i intensywnie produkujące tlen.

Rośliny do sypialni - Flora Point Świat Roślin

PALMY

Kolejnym rodzajem roślin idealnie nadającym się do sypialni, bez wątpienia są palmy. Te majestatyczne rośliny świetnie oczyszczają powietrze, dość wolno rosną, co może być ogromną zaletą w przypadku ograniczonej przestrzeni oraz intensywnie produkują tlen. Są też roślinami całkowicie bezpiecznymi dla dzieci i zwierząt. Na rynku istnieje ogromny wybór gatunków palm. Najpopularniejsze to Chamaedora, Areca, Kentia, Trachycarpus, Chamaerops.

Rośliny do sypialni - Flora Point Świat Roślin

SANSEVIERIA

Planując rośliny do sypialni nie można zapomnieć o sansevierii. Te banalnie proste w uprawie rośliny nie mają sobie równych w kwestii oczyszczania powietrza. Na rynku istnieje wiele odmian barwnych tych roślin, wyróżniających się różnymi pokrojami i kształtami liśćmi. Sansevierie rosną stosunkowo wolno stąd idealnie odnajdą się jako rośliny do niewielkich przestrzeni. Większość gatunków jest także stosunkowo tania. Rośliny te poza rzadkim, aczkolwiek regularnym podlewaniem nie wymagają od opiekuna praktycznie żadnej atencji.

Rośliny do sypialni - Flora Point Świat Roślin

ZAMIOCULCAS ZAMIOFOLIA

Zamioculcasy to kolejne rośliny, których pozytywnego wpływu na człowieka nie sposób przecenić. Znajdują się na czołowym miejscu listy roślin najlepiej oczyszczających powietrze według NASA. Są niewymagające w uprawie i idealnie sprawdzą się dla zapominalskich. Są sukulentami przez co nie wymagają częstego podlewania, a ich uprawa jest bezobsługowa. Warto również wspomnieć o tym, że są roślinami na każde stanowisko. Będą rosły zarówno w bardzo jasnych, jak i zacienionych miejscach.

SKRZYDŁOKWIAT

Skrzydłokwiaty to kolejne rośliny, których nie może zabraknąć na liście roślin do sypialni. Rosną bardzo szybko, są niewymagające i bardzo skutecznie oczyszczają oraz natleniają powietrze. Należy pamiętać o ich regularnym podlewaniu i dobrze jest zapewnić im podwyższoną wilgotność powietrza. Na rynku istnieje dziesiątki odmian tych roślin, które możemy podzielić na te dotyczące wielkości rośliny (od malutkich jak cupido po ogromne sensation) oraz barwne, wśród których znajdziemy okazy białe, marmurkowe i pstre. Skrzydłokwiaty to także rośliny na każde stanowisko. Świetnie odnajdą się w miejscach jasnych i ciemnych. Nie możemy jedynie narazić liści rośliny na działanie bezpośredniej operacji słonecznej.

Autor wpisu - Mikołaj Kołodziejski

Zawodowo fotograf oraz miłośnik nowych technologii i Social Media. Twórca roślinnych marek własnych. Odpowiedzialny za znane marki roślinne oraz popularne blogi. Na polu współpracy ściśle związany z firmą Flora Point Świat Roślin, w której odpowiada za copywriting oraz współkieruje zespołem sprzedaży internetowej. Uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych oraz właściciel marki Plants.Expert. Twórca i prowadzący podcast “Porozmawiajmy o roślinach” na kanale YouTube Plants.Expert.