KAKTUSY I SUKULENTY

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki asortyment sukulentów (lac.succulentus – soczysty) oraz kaktusów które również zaliczają się do tej rodziny. Idealne rośliny dla zapominalskich!

Przez jakiś czas o nich zapomniano, ale kaktusów nie można już  ignorować w modnym i nowoczesnym wnętrzu. Kaktus jest sukulentem, rośliną, która ma niesamowite właściwość przechowywania wody przez długi czas. W ten sposób mogą łatwo przetrwać nadchodzący okres suszy. Ci twardzi zawodnicy są zatem odpowiedni dla każdego zapominalskiego miłośnika roślin!

Większość kaktusów pochodzi z Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Rosną tam w swoim naturalnym środowisku; pustynie i stepy. Ale także na wysokich stokach górskich, w dżunglach, a nawet w tropikalnych lasach deszczowych. Oznacza to, że kaktus łatwo przystosowuje się do warunków życia, z którymi jest konfrontowany. Dlatego nie jest zaskakujące, że kaktus jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Mogą być w pełnym słońcu i lubią suche powietrze z centralnego ogrzewania. Idealna roślina do naszych dobrze izolowanych domów.

Okaż im trochę miłości

Kaktusy i sukulenty muszą być przesadzane, gdy doniczka staje się zbyt mała. Wskazane jest, aby co roku przesadzać młode kaktusy. Wybierz płytką, szeroką doniczkę. Napełnij całą doniczkę specjalną ziemią kaktusową. Ziemia kaktusowa składa się ze szczególnie wysokiej jakości surowców, takich jak torf ogrodowy, ściółka torfowa, piasek i nawozy. Zawiera również specjalną mieszankę doniczkową, która zapewnia dodatkowe nawożenie. Dlatego po przesadzeniu możemy zapomnieć o nawożeniu przez 6 do 8 tygodni.

UWAGA! Kiedy przesadzasz kaktusa, zakładaj dobre rękawice ogrodnicze.
Jego kolce są bardzo ostre!