Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Konewki

Ułatwiają pielęgnację roślin w domu i na zewnątrz, dlatego warto mieć je w swoim ogrodniczym ekwipunku. Różnią się kształtem, kolorem, rozmiarem i tworzywem, z którego zostały wykonane, ale wszystkie spełniają tę samą funkcję – pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia podłoża. Rodzaj konewki należy wybrać pod kątem indywidualnych potrzeb – w zależności od tego, jak wiele roślin macie Państwo pod opieką, oraz jak często i w jakich ilościach wymagają one podlewania. Poniżej zwracamy uwagę na kilka istotnych kryteriów.

298,00 

DOSTĘPNE

198,00 

DOSTĘPNE

AKCESORIA DO ROŚLIN

KONEWKA ZŁOTA 36x18cm

118,00 

DOSTĘPNE

145,00 

DOSTĘPNE

AKCESORIA DO ROŚLIN

KONEWKA 33×11,5cm

125,00 

DOSTĘPNE

Brak w magazynie

AKCESORIA DO ROŚLIN

KONEWKA 62x40cm

119,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie

AKCESORIA DO ROŚLIN

KONEWKA 27x19CM

128,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie

AKCESORIA DO ROŚLIN

KONEWKA Z CYNKU 18x73x45 cm

258,00 

BRAK W MAGAZYNIE


Przenośny zbiornik na wodę – jaka pojemność?

Wybór konewki to wprawdzie nie zakup auta, ale mimo wszystko warto dokonać go z głową, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Należy zastanowić się, jakiej pojemności zbiornika potrzebujemy, aby ułatwić sobie pielęgnację roślin. Konewki o pojemności od 1 do 1,5 l, wystarczą, by zapewnić odpowiednie nawilżenie okazom, znajdującym się w mieszkaniu. Są niewielkie, praktyczne i poręczne. Łatwo je uzupełnić w warunkach domowych, gdzie dostęp do wody jest na wyciągnięcie ręki. W przypadku pielęgnacji ogrodów przydadzą się większe konewki ogrodowe o pojemności od 2 do nawet 12 l. Duże pojemniki zaoszczędzą Państwa czas i energię. Przy czym warto zachować umiar i nie przesadzać z ich wielkością – w końcu lepiej kilka razy dolać płyn do zbiornika, niż narazić się na noszenie ciężarów ponad swoje siły.

Końcówka konewki ma znaczenie

Podczas zakupu konewki warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemność, ale również na jej końcówkę. Ta, w kształcie stożka z rozpryskiwaczem, ma za zadanie rozproszyć intensywny strumień wody, który mógłby wypłukiwać glebę, oraz tworzyć w niej zagłębienia. Dobrze, gdy końcówkę z sitkiem można zdjąć, wówczas zbiornik nadaje się również do podlewania roślin, które wymagają przekierowania wody prosto do systemu korzeniowego. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo konewki z oboma typami końcówek.

Design dla estetów

W ogrodnictwie – podobnie jak i w innych dziedzinach – przykłada się wagę zarówno do funkcjonalności, jak i do estetycznej strony akcesoriów. Słowem – mają być one praktyczne i zarazem atrakcyjne wizualnie. Dlatego we Flora Point sprzedajemy konewki, które spełniają swoją podstawową funkcję zbiornika na wodę, ale jednocześnie stanowią element dekoracyjny. Połyskujące produkty ze stali nierdzewnej przykuwają uwagę modnym designem, który może stać się uzupełnieniem aranżacji wnętrza lub ogrodu. Takich zgrabnych, subtelnych i dobrej jakości akcesoriów nie trzeba chować. Wprost przeciwnie – warto je eksponować, ponieważ doskonale prezentują się na parapetach i na tarasach. Wśród asortymentu znajdziecie Państwo również plastikowe konewki ogrodowe w żywych i energetycznych kolorach. W mniejszej odsłonie i w kształcie zwierząt spodobają się z pewnością małym ogrodnikom. Dla osób, które cenią przede wszystkim funkcjonalność oraz preferują przedmioty w tradycyjnym wydaniu, polecamy metalowe, pojemne zbiorniki. Zachęcamy do zakupów we Flora Point, gdzie znajdziecie Państwo zarówno praktyczne i atrakcyjne wizualnie akcesoria, jak i wysokiej jakości rośliny ozdobne.

Różnego rodzaju konewki, kolorowe, unikatowe oraz klasyczne. Stworzone specjalnie do podlewania roślin domowych, jak i ogrodowych. Nasze konewki poza funkcjonalnością, cieszą również oko i są wspaniałą dekoracją.