Wyświetlanie 1–30 z 463 wyników

Ceramiczne

Najchętniej wybierane ozdoby do roślin to osłonki i doniczkiceramiczne. Cieszą się niesłabnącą popularnością z uwagi na różnorodny wybór oraz zalety, jakimi wyróżniają się przedmioty z naturalnego surowca. Jeśli dbacie Państwo o wrażenia estetyczne i zadowalający rozwój domowej dżungli, zachęcamy do sięgania po solidne i sprzyjające hodowli roślin doniczki ceramiczne. We Flora Point zaskakujemy szerokim asortymentem – jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas to, czego potrzebuje.

120,00 

DOSTĘPNE

79,00 

DOSTĘPNE

179,00 

DOSTĘPNE


Osłonka jest dodatkowym zdobieniem pomieszczenia, w którym stoi, dlatego też warto posiadać wyjątkowe osłonki w swoim domu. Możemy dobrać takie, które uzupełnią aranżację lub wręcz przeciwnie - będą ciekawym kontrastem.
Ceramika - wyroby ceramiczne to tworzywa i wyroby cechujące się znaczną trwałością, uzyskiwaną przez specyficzny sposób obróbki materiału wyjściowego (wypalanie). Są one odporne na ścieranie się, działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych.

Doniczki ceramiczne – jakie mają zalety?

Na rynku dostępne są we wszystkich możliwych kształtach, odcieniach oraz rozmiarach. Bez problemu dopasujecie je Państwo do wnętrza swojego mieszkania lub tarasu. Oprócz swobody, jaką dają w aranżacji, mają wiele zalet, wpływających bezpośrednio na wzrost roślin. Są ciężkim, a więc stabilnym pojemnikiem, trudnym do strącenia. Nie musicie Państwo obawiać się, że silny podmuch wiatru przewróci i uszkodzi roślinę na balkonie lub w ogrodzie. Ponadto nie przegrzewają systemu korzeniowego, co może zdarzyć się w przypadku syntetycznych doniczek. Utrzymują również dobrze wilgoć i chronią przed zimnem. Czego więcej można oczekiwać?

Jak wybrać właściwe doniczki i osłonki ceramiczne?

W ogrodniczej rzeczywistości panuje prosta zasada: im większa roślina, tym większy pojemnik – i odwrotnie. Nie należy więc przesadzać w żadną ze stron: w zbyt dużej doniczce roślina rozwinie okazalej korzenie aniżeli pędy i kwiaty – a na takim efekcie nie zależy żadnemu ogrodnikowi; w zbyt małej z kolei – system korzeniowy nie będzie miał szans na właściwy rozrost. Są oczywiście gatunki o osobliwych upodobaniach, dlatego przed kupnem każdego okazu radzimy, by najpierw zapoznać się z jego indywidualnymi wymaganiami uprawowymi. 

Na jakie formy doniczek się zdecydować?

Kształty donic i osłonek nie zawsze mają jedynie znaczenie estetyczne. Niektóre gatunki roślin potrzebują – ze względu na specyficzne potrzeby swojego systemu korzeniowego – określonych pojemników, w których będą mogły swobodnie się rozwijać. Donice ceramiczne wysokie odpowiednie są dla takich roślin jak: juki oraz palmy, z kolei niskie i szerokie – dla okazów o delikatnym systemie korzeniowym. We Flora Point znajdziecie Państwo doniczki i osłonki na doniczki ceramiczne w różnorodnych kształtach i rozmiarach. Przygotowaliśmy asortyment dopasowany do wymagań każdego rodzaju roślin. 

Małe donice i osłonki na doniczki ceramiczne – co znajdziecie Państwo we Flora Point?

W naszym sklepie oferujemy różnorodny asortyment – przygotowaliśmy wiele kształtów, wzorów oraz kolorów do wyboru. Z pewnością nie poczujecie się Państwo zawiedzeni. Małe rośliny uroczo prezentują się w niewielkich osłonkach, barwionych na intensywne kolory. Wśród nich znajdziecie Państwo egzemplarze z podstawkami lub na nóżkach, przypominających ozdobne kieliszki do jajek. Wyjątkowo wyglądają również osłonki ceramiczne malowane metodą ombre, łączącą różne odcienie. Doniczki ceramiczne małe to także niepowtarzalne kształty – w naszym asortymencie pojawiły się produkty ze zwężonym dołem lub przypominające eleganckie misy. Szczególnie te ostatnie polecamy dla roślin o delikatnym systemie korzeniowym.

Donice i osłonki ceramiczne w dużych rozmiarach

Duże okazy potrzebują doniczek i osłonek o większych rozmiarach. Dlatego we Flora Point kupicie Państwo gustowne i wysokiej jakości pojemniki, dzięki którym Wasze rośliny będą mogły swobodnie się rozwijać, a przy okazji również dobrze prezentować. Do wyboru macie Państwo niebarwione osłonki ceramiczne, które zwracają uwagę naturalnym odcieniem gliny, a także szkliwione egzemplarze w różnych kolorach z gładką lub fakturowaną powierzchnią. Dla okazów wiszących przygotowaliśmy klimatyczne osłonki i donice do powieszenia na suficie. Doniczki wiszące ceramiczne umożliwiają wyeksponowanie rozłożystych pędów i pnączy, i stworzenie w domu zjawiskowej dżungli. Zakupy we Flora Point to gwarancja najwyższej jakości, która wynika z ręcznie przygotowanych produktów, wykonanych z wysokogatunkowych tworzyw. Różnorodny wybór pozwoli Państwu dopasować osłonki i donice ceramiczne do każdego wnętrza.