Wyświetlanie jednego wyniku

Gliniane

Kojarzą się z bliskością natury, rękodziełem i ponadczasową estetyką – trudno odmówić im naturalnego uroku. Nawet lekko uszkodzone roztaczają trudny do podrobienia klimat swojskości. Mimo szerokiej oferty dodatków do roślin gliniane doniczki nie wychodzą z mody. Wręcz przeciwnie – ich kult spotęgowała fascynacja stylem rustykalnym w aranżacji wnętrz. Popularność, na którą są skazane, może wynikać w pewnym stopniu z sentymentalności, zachęcającej, by wracać do początków, a w pewnym stopniu z niezaprzeczalnych zalet, jakimi wyróżniają się wyroby z gliny.

4095,00 

DOSTĘPNE


Osłonka to nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również dodatkowe zdobienie pomieszczenia, w którym stoi. Dlatego też warto posiadać wyjątkowe osłonki w swoim domu. Możemy dobrać takie, które uzupełnią aranżację lub wręcz przeciwnie - będą ciekawym kontrastem.
Glina - skała osadowa złożona z minerałów iłowych z domieszką mułu, piasku i żwiru. W przemyśle ceramicznym glina jest jednym z podstawowych surowców. Do ręcznego formowania wyrobów ceramicznych używane są wysokoplastyczne i plastyczne gliny, które są znane na świecie pod nazwą "ball clay". Ball Clay charakteryzuje się trwałością oraz odpornością na ścieranie.

Doniczki gliniane – nie tylko klimatycznie, również praktycznie

Wprawieni ogrodnicy wiedzą, że glina to surowiec przyjazny roślinom. Doniczki gliniane duże,dzięki swojemu ciężarowi, są w stanie utrzymać rośliny w pionie, nawet w obliczu silnego wiatru. Nadrzędną zaletą gliny jest natomiast jej porowatość – oznacza to, że wykonane z niej produkty przepuszczają powietrze oraz wodę. Procesy gnilne systemów korzeniowych w glinianych pojemnikach postępują rzadziej niż w syntetycznych donicach ze względu na regulację nawodnienia oraz dopływ tlenu. Wiele roślin nie radzi sobie z nadmiarem wody, na który nieraz skazują je początkujący opiekunowie. Doniczki gliniane mogą okazać się w takich sytuacjach dużym wsparciem dla adeptów ogrodnictwa.

Doniczki gliniane z podstawką – jakość prosto z natury

Gliniane wyroby mają odcienie ziemi – od żółtego po brunatny, dlatego świetnie sprawdzają się we wnętrzach lub tarasach urządzonych zgodnie z estetyką natury, czyli w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, by doniczki gliniane celowo postarzane przełamywały nowoczesny design. Jeśli dokonujecie Państwo wyborów w duchu eko, wyroby z gliny będą korespondowały z Waszymi przekonaniami. Gliniane osłonki na doniczki, które znajdziecie Państwo we Flora Point, zostały wykonane z wysokiej jakości, odpornej na ścieranie gliny i pomalowane ręcznie. Ufamy pracy ludzkich rąk, które tworzą jedyne w swoim rodzaju produkty.

Doniczki gliniane w różnych odsłonach

W naszym sklepie znajdziecie Państwo doniczki gliniane duże o wymiarach nawet 19x25cm. Sprawdzą się w hodowli roślin o sporych rozmiarach i z rozbudowanym systemem korzeniowym. Jeśli jesteście właścicielami okazów o zwisającym pokroju i rozłożystych pędach, warto przyjrzeć się wiszącym donicom, które wyeksponują piękno tych roślin. Oprócz donic o różnej wysokości i średnicy znajdziecie Państwo również osłonki, zarówno cylindryczne, jak i prostokątne. Wyroby zostają przygotowane z gliny znanej jako ball clay, która należy do surowców niezwykle trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Ile kosztują gliniane doniczki?

We Flora Point kupicie Państwo doniczki oraz osłonki z gliny w różnych cenach. W zależności od wielkości ozdoby ich koszt oscyluje wokół kilkudziesięciu złotych. Każda z donic i osłonek została wykonana z wysokiej jakości gliny, co skutkuje wytrzymałością i gwarancją, że posłużą Państwu na długo. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, w której znajdziecie Państwo również klimatyczne doniczki gliniane postarzane.

Dlaczego warto zdecydować się na doniczki gliniane z Flora Point?

Nasz sklep oferuje produkty gliniane przygotowane z materiałów najlepszej jakości, ręcznie przygotowywanych przez profesjonalnych rękodzielników. Świadczy to o unikatowości każdej doniczki i osłonki, ale również o ich solidnym i skrupulatnym wykonaniu. Jeśli zależy Państwu na artykułach premium, trafiliście w odpowiednie miejsce. Zapraszamy do przyjrzenia się także donicom i osłonkom stworzonym z innych surowców.