Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Lustra

Nie muszą spełniać wyłącznie swojej podstawowej funkcji. Nie chodzi przecież tylko o to, by zobaczyć własne odbicie, ale również o to, by móc oglądać je w gustownym lustrze o wyjątkowym i przykuwającym uwagę designie. Poza walorami praktycznymi lustro sprawdza się także jako element dekoracyjny – i to nie jedynie w łazience oraz w przedpokoju. Jakie możliwości aranżacyjne stwarza? Poniżej dzielimy się z Państwem inspiracjami, z których korzystają projektanci wnętrz.


Lustra nie muszą być klasyczne. Obecnie mamy ogromny wybór form i kształtów, które przykują uwagę każdego. Oczywiście lustro to nie tylko odbicie, to również dekoracja, którą często wykorzystuje się do optycznego powiększania wnętrz lub nadania im wyjątkowego stylu.

Lustro w aranżacji wnętrz

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie pozbawione lustra. Oprócz funkcji użytkowej potrafi działać cuda, a dokładniej stwarzać iluzję, że pomieszczenie, w którym się znajduje, jest przestronniejsze, większe i lepiej oświetlone. Za jego pomocą można również złagodzić i skorygować niewłaściwe proporcje w pomieszczeniu. Lustra dekoracyjne występują w różnorodnych kształtach i reprezentują różne style, dzięki nim nadacie Państwo swojemu mieszkaniu nowy, wyrazisty charakter. A jest w czym wybierać! Lustro stojące lub wiszące, z ozdobną ramą lub bez niej, pojedyncze lub wieloelementowe. A jakiej ozdoby potrzebuje Państwa wnętrze?

Jakie lustra do przedpokoju?

Przedpokój to miejsce, w którym szykujecie się Państwo do wyjścia i przyglądacie uważnie temu, jak wyglądacie. Dlatego w tym pomieszczeniu lustro musi być na tyle duże, by móc swobodnie obejrzeć nie tylko swoją twarz, ale również całą sylwetkę. W małym przedpokoju warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest szafa z lustrzanym frontem – to naprawdę duża oszczędność przestrzeni. Natomiast w przestronnych przedpokojach możecie Państwo pozwolić sobie na lustra z ciekawymi ramami, które podkreślą design wnętrza. 

Czy lustra do salonu to dobry pomysł?

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym przyjmujecie Państwo gości lub wypoczywacie. Lustra pełnią w nim przede wszystkim rolę dekoracyjną, dlatego warto odważyć się na takie, które zwrócą na siebie uwagę ciekawym obramowaniem lub kształtem. Niesztampowo wyglądają również kompozycje mniejszych luster, rozmieszczonych na ścianie niczym obrazy. Dodadzą one wnętrzu interesującego charakteru. Lustra do salonu, zawieszonenaprzeciwko okien, mają dodatkową zaletę –  doskonale odbijają światło. W ten sposób możecie Państwo uczynić pokój jaśniejszym i optycznie przestronniejszym. 

Minimalistyczny blichtr

Lustra w złotej ramie pięknie prezentują się zarówno na ciemnych, jak i na jasnych ścianach. Podkreślają szlachetność marmuru i granitu. Wprowadzają do wnętrza elegancję i odrobinę ekskluzywności. Jeśli zależy Państwu na takim efekcie, możecie śmiało sięgać po złote dodatki. Należy jedynie uważać, by z nimi nie przesadzać – skąpane w złocie pomieszczenie ociera się o kicz. Minimalistyczne lustra okrągłe z cienką, złotą oprawą prezentują się fantastycznie, a do tego wpisują się w niemalże każdy styl – od klasycznego po nowoczesny. Są interesującą alternatywą dla tradycyjnych, prostokątnych luster. 

Lustra dekoracyjne we Flora Point

W naszym sklepie nie znajdziecie Państwo zwyczajnych luster, za to spotkacie się z nietuzinkowymi ozdobami, które pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Możemy zaproponować niezwykle klimatyczne lustra okrągłe w stylu rustykalnym i boho w drewnianej lub słomianej ramie. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym, dla osób szukających unikatowych dekoracji, są również gotowe kompozycje luster. Jeśli szukacie Państwo więcej ciekawych inspiracji, zapraszamy do przyjrzenia się ofercie naszego sklepu. Z pewnością znajdziecie Państwo u nas wiele nieprzeciętnych produktów.