Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

BEZPIECZNE DLA ZWIERZĄT

28,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

46,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

12,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

12,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

110,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI


Specjalnie z myślą o wielbicielach roślin domowych, a zarazem sympatykach zwierząt stworzyliśmy kategorię z odmianami, które nie będą zagrażać zdrowiu Państwa pupili. Niektóre rośliny podskubywane w nadmiarze okazują się toksyczne dla zwierząt. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie zrezygnować z pięknych zielonych ozdób. Kwiaty bezpieczne dla zwierząt to świetne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć zatruć pokarmowych oraz pozostałych dolegliwości Państwa podopiecznych. W naszym sklepie Flora Point znajdą Państwo starannie wyselekcjonowane rośliny w pełni bezpieczne dla kotów, psów i nie tylko.

Bezpieczeństwo ponad pięknem

Wiele roślin pięknie się prezentuje we wnętrzach mieszkań. Niestety często okazują się groźne dla zdrowia zwierząt. Przykładem takiej rośliny jest modna i lubiana Monstera deliciosa, nazywana monsterą dziurawą. Zawarty w jej liściach i łodygach szczawian wapnia to związek, który podrażnia żołądek oraz może doprowadzić nawet do zapalenia spojówek. Podobnie będzie z takimi roślinami ozdobnymi jak Spathiphyllum Adans, czyli skrzydłokwiatem, Dracaena marginata – draceną oraz Rhododendron, zwanym pachnącą azalią. Miłośnicy tych roślin muszą z nich niestety zrezygnować, jeżeli chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich pupili.

Jakie rośliny są bezpieczne dla zwierząt?

Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych roślin bezpiecznych dla zwierząt dostępnych w naszej zielonej kolekcji należeć będą:

  • wszystkie odmiany Calathei: Goeppertia Orbifolia, Goeppertia Network, Goeppertia Sanderiana Ornata, Goeppertia Makoyana czy Goeppertia Roseopicta „Crimson”;
  • paprocie: pajęcze nogi Davalia Tyermannii, Aglaomorpha Coronans Snake Leaf Fern, zanokcica Asplenium Green Miracle, Microsorum Musifolium Crocodyllus;
  • rozmaite maranty: Leuconeura Variegata, Leuconeura „Fascinator Tricolor”, Lemon Lime;
  • palmy (niektóre palmy), np. Chamaedora, Areca, 
  • i inne, np. juka, zielistka, fitonia, fatsja, nolina, storczyki, cissus, echmea, bromeliowate, grubosz, ginura, kamelia, peperomia, pilea, begonia królewska, zygokaktus, trzykrotki.

Ozdób swoje mieszkanie w bezpieczny sposób

Zachęcamy do zapoznania się z naszą kolekcją roślin bezpiecznych dla zwierząt. Wiele z nich nie tylko pięknie się prezentuje, ale również wykazuje korzystne właściwości. Niektóre oczyszczają i nawilżają powietrze, inne pochłaniają wilgoć, a jeszcze inne nawet odstraszają komary. Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo u nas przepiękne okazy roślin, które będą zdobić wnętrza domów, bez obaw o zdrowie pupili. Zapraszamy!