Wyświetlanie 1–30 z 151 wyników

KAKTUSY I SUKULENTY


Idealne dla osób, które lubią mieć egzotyczne rośliny w swoim domu, ale miewają problemy z ich systematyczną pielęgnacją. Kaktusy domowe i sukulenty są w stanie wiele wybaczyć swoim właścicielom – nawet bardzo długie okresy bez podlewania i przycinania. Wbrew pozorom rośliny te należą do zróżnicowanych pod względem kształtów, rozmiarów i kolorów. W naszym sklepie znajdziecie Państwo nietuzinkowe okazy, które uatrakcyjnią każde wnętrze.Jak dbać o kaktusy i sukulenty?

Rośliny te charakteryzują się niskimi wymaganiami stanowiskowymi oraz uprawowymi. Należy podlewać je, dopiero gdy podłoże stanie się suche. Dobrze radzą sobie z nieregularnym nawadnianiem, dzięki zdolności do magazynowania wody i składników odżywczych w tkance wodnej. Latem wystarczy podlewać je max. raz na dwa bądź trzy tygodnie, zimą podlewanie to ograniczamy do niezbędnego minimum, często do jednego podlania na cały sezon spoczynku. Sprawdzą się więc u właścicieli, którzy nie mają czasu na skomplikowaną pielęgnację, lub często przebywają poza domem. Przepadają za temperaturą, wynoszącą między 20 a 25°C, i nie znoszą przeciągów. Nie ma potrzeby, by martwić się o nawilżenie powietrza w mieszkaniu, ponieważ większość gatunków doskonale znosi nawet bardzo suche powietrze.

Sukulenty domowe i kaktusy we Flora Point

Sukulentami są wszystkie rośliny wyposażone w tkankę wodną. Nie każdy sukulent jest jednak kaktusem. Kaktusy to osobna rodzina roślin wyposażona w wyspecjalizowane rodzaje. W obu przypadkach mamy do czynienia z okazami, które doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami. Niewymagająca pielęgnacja i różnorodność kształtów, kolorów oraz rozmiarów tych roślin decyduje o ich niegasnącej popularności. W naszym sklepie znajdziecie Państwo zarówno powszechnie znane opuncje, które po zakwitnięciu cieszą oczy właścicieli żółtymi, pomarańczowi lub czerwonymi kwiatami, jak i nietuzinkowy, zwisający kaktus zygzak, należący do tropikalnych roślin epifitycznych.

Kaktusy i sukulenty – jaka cena?

Ceny kaktusów i sukulentów są rozbieżne, wahają się od kilkudziesięciu złotych za najbardziej popularne rośliny – np. aloes czy opuncję – do kilkuset za okazy rzadziej spotykane, jaką jest chociażby nolina wygięta, nazywana stopą słonia. Wśród roślin dostępnych w naszym sklepie znajdziecie Państwo również kaktusy mrozoodporne, które przetrwają w praktycznie każdych warunkach: okresy suszy, ulewnych deszczy, gorące, a także mroźne dni. Dla miłośników ogrodów lub tarasów z egzotycznym charakterem polecamy olbrzymie, przypominające drzewa, rośliny z gatunku Yucca rostrata, o imponujących, spiczastych i rozłożystych liściach, formujących się w kształt kopuły. Ich cena sięga od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rozmiarów rośliny.

Dlaczego warto robić zakupy we Flora Point?

W naszym sklepie macie Państwo ogromny wybór roślin, które nie sposób znaleźć w żadnym innym miejscu. Oferujemy okazy dla kolekcjonerów oraz osób, czerpiących satysfakcję z opieki nad nietuzinkowymi egzemplarzami. Jeśli marzycie Państwo o mieszkaniu lub tarasie z egzotycznym charakterem, we Flora Point znajdziecie rośliny wysokiej jakości o tropikalnym pochodzeniu – kaktusy i sukulenty to jedne z wielu okazów, które możemy Państwu zaproponować. Staramy się stale poszerzać naszą ofertę i organizować atrakcyjne akcje promocyjne. Zachęcamy do zakupów we Flora Point. Gwarantujemy pomoc i fachowe doradztwo.