Wyświetlanie 1–30 z 64 wyników

KOLEKCJONERSKIE

OKAZJA
KOLEKCJONERKI RARYTAS
98,00 

DOSTĘPNE

KOLEKCJONERSKI RARYTAS
KOLEKCJONERKI RARYTAS
OKAZJA
Brak w magazynie
298,00 

BRAK W MAGAZYNIE


TOP3 kolekcjonerskich roślin doniczkowych

Philodendron melanochrysum

Kolekcjonerski okaz botaniczny. Gatunek rzadko występujący w środowisku naturalnym. Kolekcjonerzy na całym świecie pokochali go za jego duże, podłużne, welurowe liście. Pionowy, smukły pokrój powoduje, że Filodendron melanochrysum jest niezwykle elegancki i do każdego wnętrza wniesie powiew prestiżu. Pomimo swojej unikatowości jest rośliną łatwą w uprawie i niewymagającą. Poświęcony jego pielęgnacji czas oraz serce wynagrodzi wyjątkowo szybkim i zdrowym wzrostem.

Monstera deliciosa variegata 'Alba'

Monstera to niekwestionowana królowa wnętrz oraz roślinnych kolekcji. Zawdzięcza to ogromnym, głęboko-zielonym, powycinanym liściom. Wycięcia i dziury to fenestracje. Jest rośliną prostą w uprawie oraz wybaczającą opiekunowi wiele błędów. Odmiana variegata to biały kruk na rynku roślin kolekcjonerskich. Białe przebarwienia na liściach są efektem spontanicznej mutacji genetycznej, powodującej częściowy albinizm rośliny. Do mutacji tej dochodzi niezwykle rzadko, dlatego Monstera deliciosa variegata jest prawdziwym rarytasem.

Philodendron 'Pink Princess'

Filodendron 'Pink Princess' jest rośliną niezwykle dekoracyjną. Wyróżniają go przede wszystkim głęboko-zielone liście o licznych czerwonych, różowych, białych i brązowych przebarwieniach. Przebarwienia te wynikają z rzadkiej mutacji genetycznej powodującej znaczące zmiany w gospodarce podstawowymi barwnikami roślinnymi: chlorofilu oraz betakarotenie. Rozmnożenie philodendrona 'Pink Princess' z zachowaniem wszystkich cech rośliny matecznej jest bardzo trudne przez co roślina ta należy do rzadkich i trudno dostępnych na rynku.

Dlaczego warto zaopatrywać się w rośliny kolekcjonerskie w sklepie Flora Point?

Rośliny kolekcjonerskie oraz unikatowe dostępne w naszej ofercie pozyskujemy tylko ze sprawdzonych źródeł, od najlepszych dostawców na świecie. Daje to naszym klientom gwarancję zakupu okazów najwyższej jakości. Rośliny selekcjonowane są pod kątem zdrowotności, wybarwienia i powtarzalności cech, dzięki czemu znacznie podnosimy wskaźnik żywotności sprzedawanych sadzonek oraz skutecznie ograniczamy ryzyko rewersji mutacji genetycznych. Flora Point to rośliny najwyższej jakości, od sprawdzonych dostawców. Z nami jesteś bliżej sukcesu.