Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Bananowce

Efektowne, olbrzymie liście, wyrastające z wysokiej kłodziny, robią wrażenie – dlatego bananowiec odnajdzie się w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach lub dużych ogrodach, którym nada egzotyczny charakter. Jeśli marzycie Państwo o skrawku dżungli w swoim mieszkaniu lub na tarasie, przyjrzyjcie się różnym odmianom tej interesującej rośliny, przypominającej drzewo, choć w rzeczywistości nim nie jest. W warunkach naturalnych bananowiec może mierzyć aż 15 m wysokości, w domu uprawia się jego karłowe odmiany, między innymi jadalnego Musa acuminata ‘dwarf cavendish’, sięgające do 3 m.

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie

Dlaczego warto uprawiać bananowca w domu?

W warunkach domowych uprawia się odmiany, które charakteryzują się ciekawymi liśćmi – dużymi, soczysto-zielonymi, a w niektórych przypadkach z purpurowymi nerwami. Rośliny te spełniają się w roli ozdób nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, ponieważ prezentują się bardzo oryginalnie. Cały wdzięk zawdzięczają gęsto wyrośniętym, olbrzymim liściom, sprawiającym wrażenie rozłożystego pióropusza. Bananowiec może mieć kwiat, który dodatkowo uatrakcyjnia go jako dekorację. W nietuzinkowej odmianie Musa ‘ornata pink’ przybiera różowy odcień z pomarańczowymi pręcikami. Bez wątpienia ożywi każdą przestrzeń i wniesie do niej tropikalny charakter.

Jak pielęgnować bananowca?

Bylina ta przepada za temperaturą pokojową, wynoszącą nie mniej niż 15°C. Troszcząc się o nią, muszą Państwo zadbać o wilgotne podłoże w donicy i podwyższoną wilgotność powietrza. Bananowiec potrzebuje dostępu do światła, którego w sezonie wzrostu im więcej, tym lepiej. Roślina ta doceni także podwyższoną wilgotność powietrza. Należy pamiętać, by pielęgnacja wykonywana była łagodnie ze względu na to, że liście są wrażliwe i łatwo się rwą. Ponadto roślina wymaga regularnego podlewania, którego częstotliwość zależna jest do warunków uprawy. Do utrzymania prawidłowej kondycji niezbędne jest dostarczanie składników odżywczych w sezonie wzrostu, poprzez stosowanie pełnoskładnikowych nawozów o formulacji micro i macro.

Bananowiec – jaka cena?

Koszt bananowca różni się w zależności od odmiany – można kupić go już za kilkadziesiąt złotych. Jeśli jednak zależy Państwu na szczególnym, mało popularnym okazie, cena wzrasta do kilkuset, a nawet przekracza tysiąc złotych. Do wydatków doliczyć należy również odpowiednią doniczkę – jej wielkość określa stopień, w jakim rozrośnie się bylina. W ten sposób można kontrolować rozwój bananowca. Roślina wymaga również prawie całorocznego wzbogacania podłoża w składniki pokarmowe, dlatego należy zainwestować również w specjalny nawóz, z wysoką zawartością azotu oraz składników micro, który znajdziecie Państwo w dobrych sklepach ogrodniczych.

Bananowiec we Flora Point – dlaczego my?

Jeśli chcielibyście Państwo, by bananowiec Musa acuminata – czy też inny gatunek bananowca – uświetnił salon lub taras, zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Oferujemy najwyższej jakości rośliny – w tym rzadko spotykane, kolekcjonerskie okazy – których nie znajdziecie Państwo w zwyczajnych sklepach ogrodniczych. Jesteśmy pasjonatami egzotycznych i nietuzinkowych roślin, które polecamy do stworzenia tropikalnej przestrzeni – namiastki dżungli w środku miasta.