Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Cycas - Sagowce

Cycas – Sagowce

Prehistoryczny okaz w Państwa domu? Dlaczego nie! Cycas to wyjątkowa roślina, która porastała ziemię jeszcze w epoce dinozaurów. Współcześnie występuje w naturalnym środowisku w wielu egzotycznych krajach. W Polsce możliwa jest uprawa doniczkowa, wymaga ona jednak odpowiedniego przygotowania. Na co zwrócić uwagę podczas pielęgnacji tego oryginalnego roślinnego reliktu? Podpowiadamy poniżej.

Brak w magazynie
158,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
86,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
220,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
440,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
189,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
98,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
98,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
144,00 

BRAK W MAGAZYNIE


Dlaczego cycas jest popularny?

Do najczęściej hodowanej odmiany należy sagowiec odwinięty o postrzępionych, rozłożystych i dekoracyjnych liściach, lawinowo wyrastających z kłodziny. Prezentuje się równie okazale co egzotyczne palmy, choć nie ma z nimi wiele wspólnego. Wygląda fantastycznie w dużych, nowoczesnych wnętrzach, które uatrakcyjnia poprzez wyjątkowy kształt i soczystozielony kolor. Miłośnicy tropikalnych okazów za jego sprawą poczują klimat dżungli w swoim mieszkaniu. 

Jak uprawiać drzewo sagowe?

Jeśli chcecie Państwo cieszyć się wyrazistym, liściastym pióropuszem cykasa, należy zadbać o odpowiednie warunki do jego rozwoju. Najlepiej postawić go w miejscu jasnym oraz ciepłym, na którym okresowo występuje silne nasłonecznienie. Stanowisko zacienione, przeciągi i spadki temperatury także działają na niekorzyść rośliny. Cykas przepada za wysoką temperaturą latem – ok. 25°C oraz zimą – od 15 do 20°C. Radzi sobie z okazjonalną suszą, choć systematycznie nawadniany rośnie okazalej. 

Cykas – jaka cena?

Z pewnością zastanawiacie się Państwo, ile może kosztować roślina z prehistorycznym rodowodem, oraz tak reprezentacyjnym wyglądem. Przykładowo Cycas Revoluta o wysokości ok. 30 cm to cena oscylująca wokół kilkudziesięciu złotych, z kolei za sagowiec mierzący ok. 180 cm, z wyraźnie rozwiniętą kłodziną, zapłacicie Państwo o wiele więcej – jego cena przekracza nawet kilka tysięcy. Wraz z wielkością rośliny rośnie jej wartość. Dla miłośników kolekcjonerskich okazów nie powinno jednak stanowić to przeszkody.

Co jeszcze należy wiedzieć o cykasie?

Ten duży okaz – wprowadzający do wnętrz i na tarasy ducha dżungli – stwarza zagrożenie. Jeśli w Państwa domu przebywają dzieci lub zwierzęta, musicie uważać. Cykas to roślina trująca, która działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, a jej spożycie może skutkować zatruciem. Pielęgnację sagowca najlepiej wykonywać w rękawiczkach, a zaraz po zakończeniu dokładnie umyć ręce. Świadomość, jakie  właściwości ma ta piękna, lecz toksyczna roślina, pozwala uprawiać ją bez przykrych konsekwencji.

Sagowce we Flora Point

Jeśli należycie Państwo do grona kolekcjonerów roślin premium – lub zamierzacie wstąpić w ich szeregi – trafiliście doskonale. Nasz sklep powstał z myślą o osobach zafascynowanych nietuzinkowymi okazami, które zdobią mieszkania i tarasy, ale nie spełniają wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Są również dowodem na unikatowość i różnorodność świata roślin, którym staramy się zaskakiwać w naszej ofercie. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z szerokim wyborem nie tylko sagowców, ale wielu innych gatunków roślin we Flora Point.