Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Diffenbachia

Popularna roślina ozdobna, pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej, o efektownych, najczęściej lancetowatych liściach, które przykuwają uwagę. Wielokolorowa powierzchnia blaszki liściowej – w wewnętrznej części pokryta jasnozielonymi lub kremowymi plamami, w zewnętrznej – ciemnozielona – sprawia, że Dieffenbachia jest wyrazistą dekoracją mieszkań. Jeśli przepadacie Państwo za interesującymi okazami z rozłożystymi, soczystozielonymi liśćmi, ta roślina spełni Wasze oczekiwania. Poniżej zdradzamy, na co powinni przygotować się jej przyszli opiekunowie.

Brak w magazynie
520,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
58,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
68,00 

BRAK W MAGAZYNIE


Czy Dieffenbachia jest trudna w pielęgnacji?

Zanim zdecydujecie się Państwo na zakup jakiejkolwiek rośliny, warto wcześniej zapoznać się z jej oczekiwaniami stanowiskowymi i uprawowymi. W ten sposób upewnicie się, czy wybrany okaz odpowiada Waszemu stylowi życia. W przypadku dieffenbachii uprawa nie należy do skomplikowanych, ale o pewnych zaleceniach należy pamiętać, by roślina mogła w pełni rozwinąć się i okazale prezentować. Przede wszystkim stanowisko – jasne, ale nienarażające na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Temperatura latem powinna oscylować między 20 a 25°C, zimą natomiast niewiele mniej – od 18 do 21°C. Dieffenbachia źle znosi przeciągi oraz przesadne nawadnianie podłoża, dlatego należy podlewać ją, dopiero gdy przeschnie jego wierzchnia warstwa. Latem wymaga częstszego nawilżania, aniżeli zimą. Jak każda roślina tropikalna doceni także podwyższoną wilgotność powietrza na stanowisku uprawy.

Dieffenbachia i jej odmiany

Roślina ma wiele odmian, które różnią się od siebie wysokością, wybarwieniem i kształtem liści. Do najbardziej popularnych należy wyjściowa, botaniczna odmiana Diffenbachi z wyjątkowymi, kontrastowymi odcieniami w postaci białych plam na ciemnozielonej blaszce liściowej, Dieffenbachia ‘rudolph roehrs’ z jasnozielonymi liśćmi, tworzącymi efekt ombré, a także Dieffenbachia ‘tropic snow’ z wyrazistymi przejściami między odcieniami zieleni wzdłuż unerwienia. Równie ciekawe, kontrastowe ulistnienie, które można porównać do gadziej, nakrapianej skóry, ma Dieffenbachia ’reflector’. Pozostając przy skojarzeniu z gadzią prezencją, należy wspomnieć również o wyjątkowej Dieffenbachia ‘crocodile’, której nazwa pochodzi od charakterystycznych zgrubień pod blaszką liściową, przypominających strukturą skórę krokodyla.

Dieffenbachia we Flora Point

W naszym sklepie znajdziecie Państwo różne odmiany dieffenbachii, która jest rośliną interesującą m.in. ze względu na wyraziste ubarwienie blaszki liściowej o stosunkowo dużej powierzchni. Nie można odmówić żadnej z odmian braku wyrazistości i tropikalnego charakteru. Dlatego tak chętnie – mimo trujących właściwości – wybierana jest na domową ozdobę. Wśród wymienionych powyżej okazów powinien znaleźć się jeszcze jeden – wyjątkowa Dieffenbachia ‘overing tna white’ – o pięknych soczystozielonych, rozłożystych liściach z symetrycznie rozlanymi, białymi plamami. Dieffenbachia, oprócz walorów estetycznych, wykazuje również wysoką skuteczność w oczyszczaniu powietrza. Jeśli zależy Państwu na roślinach, które rzucają się w oczy, i jednocześnie nie mają skomplikowanych wymagań stanowiskowych oraz uprawowych, każda z wyżej przedstawionych odmian powinna spełnić oczekiwania. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu, a w razie pytań gwarantujemy fachowe doradztwo.