Wyświetlanie 1–30 z 52 wyników

Filodendrony

KOLEKCJONERKI RARYTAS
Brak w magazynie
Brak w magazynie
38,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie

W naturalnym środowisku pędy filodendrona rozciągają się wokół pni drzew lasów tropikalnych. Jako że łatwo przystosowują się do różnych warunków, a także nie mają zbyt dużych wymagań co do pielęgnacji, wiele gatunków z powodzeniem może być hodowana w zaciszu domowym. Choć pochodzą z egzotycznych obszarów Ameryki Środkowej i Południowej oraz różnych obszarów Azji nie oczekują skomplikowanej uprawy. Do prawidłowego rozwoju potrzebują jedynie odpowiedniej temperatury, wilgotności powietrza i naturalnego światła.

Filodendronodmiany dla wielbicieli okazałych liści

Całe piękno tych tropikalnych pnączy zawiera się w ich różnorodnych i wyrazistych liściach. Istnieje tak wiele gatunków, odmian i hybryd, które różnią się kształtem, rozmiarem, docelową długością pędów oraz barwą liści, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie okaz. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest filodendron sercolistny o niewielkich, ciemnozielonych liściach w kształcie serca, dobrze prezentujący się w wiszących donicach. Jego zielone pędy są cienkie i delikatne w przeciwieństwie do chociażby filodendrona czerwieniejącego, który ma grubszą łodygę o wyrazistej, purpurowej barwie. Wymienione gatunki należą do mniejszych, dlatego jeśli marzycie Państwo o roślinie o bardzo dużym rozmiarze, polecamy filodendron giganteum, osiągający imponującą wysokość ponad 4 metrów.

Jak pielęgnować filodendrony?

Przede wszystkim należy zapewnić im ciepło, ale nie przegrzewać, oraz chronić przed suchym powietrzem, które wpływa negatywnie na ich kondycję. Warto zainwestować w nawilżacz powietrza lub po prostu postawić miseczkę z wodą w pobliżu rośliny. Jako że filodendrony nie przepadają za chłodem, należy dbać również o to, by nie narażać ich na przeciągi oraz niskie temperatury. Uznaje się, że optymalna temperatura wynosi od 21 do 30°C. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne także przyczynia się do ich osłabienia, które przejawia się blednięciem i matowieniem liści. Warto pamiętać, że uprawa filodendronów nie jest skomplikowana, ale wymaga zachowania równowagi i umiaru podczas pielęgnacji.

Filodendron – jaka cena?

Cena roślin waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a w przypadku niektórych okazów kolekcjonerskich sięga kilku tysięcy. We Flora Point znajdziecie Państwo różnorodne odmiany filodendronów o rozmaitej wielkości i różnorodnym kształcie blaszek liściowych, które nadają się do stojących oraz wiszących donic. Filodendrony dla koneserów to gatunki rzadko występujące w przyrodzie i posiadające unikalne cechy, takie jak na przykład przebarwienia przypominające mozaikę albo częściowy albinizm. Dla miłośników tych tropikalnych pnączy, którzy nie mogą pozwolić sobie na kolekcjonerskie okazy, przygotowaliśmy popularne gatunki w niższych cenach.

Zachęcamy do korzystania z naszej bogatej oferty roślin ozdobnych, a przede wszystkim z akcji promocyjnych. Gwarantujemy najwyższą jakość i fachowe doradztwo.