Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Strelicje

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie

Strelicja królewska skradła serca miłośnikom ozdobnych roślin doniczkowych, których zachwyca jej imponujący, pomarańczowo-niebieski kwiatostan przypominający pióropusz, oraz duże, soczystozielone liście w kształcie liści bananowca. Roślina zdobi nowoczesne wnętrza, dodając im nieco egzotycznego charakteru rodem z południowej Afryki. Początkujący entuzjaści roślin doniczkowych dostrzegają w niej jeszcze inną zaletę, a mianowicie stosunkowo łatwą uprawę i nieduże wymagania co do stanowiska i warunków. Obok strelicji nie sposób przejść obojętnie.

Strelicja w kilku odsłonach

Możecie Państwo spotkać się z różnymi gatunkami strelicji. Każdy z nich ma majestatyczny wygląd – duże, rozłożyste liście i wysokie, smukłe łodygi, a niektóre także efektowny kwiatostan. Miłośnicy egzotycznych roślin chętnie decydują się na Strelicję reginae ze względu na jej wyjątkowe kwiatostany w kontrastowych odcieniach – ale doceniają również Strelicję augusta, u której kwiaty przybierają barwę białą, a liście osiągają imponujące rozmiary nawet kilku metrów wysokości. Oba gatunki nazywane są rajskimi ptakami z powodu unikalnego kształtu kwiatostanu, przypominającego wznoszącego się do lotu ptaka oraz przez fakt, że ich naturalnymi zapylaczami są kolibry. Rośliny te z pewnością staną się wyjątkową ozdobą każdego nowoczesnego jak i klasycznego wnętrza.

Jak pielęgnować strelicję?

Strelitzia reginae oraz inne gatunki dobrze rozwijają się w ciepłych pomieszczeniach. Optymalna temperatura powinna oscylować między 20 a 25°C w sezonie wzrostu, natomiast w okresie spoczynku od 15 do 18°C. Należy przygotować dla nich żyzne, bogate w składniki odżywcze podłoże, które jednak będzie oddychało i skutecznie odprowadzało nadmiar wody. Częste nawożenie utrzymuje strelicje w dobrej kondycji, więc warto o nim pamiętać. Rośliny te lubią wilgotną ziemię, ale zbyt częste podlewanie może skutkować ich gniciem. Potrzebują również dużo miejsca i dostępu do intensywnego światła słonecznego. Zaleca się, by nowo zakupione okazy odseparować od innych roślin na ok. 2 tygodnie celem uniknięcia transmisji szkodliwych agrofagów.

Strelicjacena za rajskiego ptaka

Przedział cenowy jest dość różnorodny. Rozciąga się pomiędzy niskimi kwotami rzędu kilkudziesięciu złotych a wyższymi, liczącymi nawet kilkaset złotych. Koszt uzależniony jest od gatunku i wielkości okazów. Należy pamiętać, że strelicje to rośliny kilkuletnie, wytrwale znoszące domowe warunki uprawy, dlatego ich zakup gwarantuje, że przez długi czas będą cieszyć oczy domowników i ozdabiać nowoczesne wnętrze mieszkania.

Nietuzinkowe rośliny we Flora Point

Nasz sklep powstał z zamiłowania do różnorodności, jaką obserwuje się wśród ozdobnych roślin doniczkowych. Doceniamy zarówno popularne gatunki, jak i z dumą prezentujemy okazy kolekcjonerskie, których nie kupicie Państwo w innych miejscach. Znamy się na roślinach – tych mniej i bardziej wymagających, także egzotycznych – dlatego z chęcią odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy stworzyć zielony azyl w każdym domu.