Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Anthurium

Okazała roślina o owalnej, lancetowatej lub sercowatej blaszce liściowej. Przykuwa uwagę nasyconymi kolorami i wyrazistym unerwieniem. Choć pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki Północnej i Południowej, początkujący i wprawni europejscy ogrodnicy są w stanie stworzyć jej optymalne warunki w uprawie domowej. Anthurium to setki gatunków, wiele z nich udało się zaadaptować, by zdobiły Państwa wnętrza. Poniżej przyglądamy się najpopularniejszym oraz kolekcjonerskim egzemplarzom.


Bogactwo odmian

Anthurium należy do jednej z najbardziej różnorodnych gatunkowo rodzajów roślin tropikalnych. Ciemnozielone – miejscami wręcz czarne – liście z kontrastującymi neonowo zielonymi nerwami – oto anthurium clarinervium. Głębia jego odcieni jest naprawdę hipnotyzująca! Z trudem oderwiecie Państwo wzrok od dużych, sercowatych liści w intensywnych kolorach. A to dopiero początek niespodzianek. Anthurium black love to równie imponujący okaz o mięsistej, błyszczącej blaszce liściowej i kwiatostanie w kształcie kolby. Sprawia wrażenie nieco mrocznego i tajemniczego przybysza z dżungli. Występuje jako roślina cięta oraz doniczkowa, która pozostanie w Państwa pamięci.

Jak pielęgnować anthurium?

Niektóre z odmian nadają się do uprawy przez początkujących ogrodników. Wspomniane wyżej gatunki nie potrzebują skomplikowanej opieki. Wystarczy, że zapewnią im Państwo jasne stanowisko – bez narażania na bezpośrednie działanie promieni słonecznych – oraz zadbacie o regularne podlewanie, najlepiej przefiltrowaną bądź destylowaną wodą. Żeby cieszyć się pięknymi liśćmi w kolorze głębokiej zieleni, warto w  okresie wiosenno-letnim nawozić rośliny. Zjawiskowe anthurium crystallinum nie toleruje zbyt mokrego podłoża i przeciągów, co należy wziąć pod uwagę podczas hodowli. Jeśli chodzi o temperaturę, to latem zaleca się utrzymanie w pomieszczeniu ok. 20℃,zimą natomiast może być ona niższa z uwagi na stan spoczynku rośliny.

Anthurium dla miłośników nietuzinkowych okazów

Trzeba przyznać, że różne odmiany anthurium prezentują się naprawdę urzekająco. Popularność zyskały dzięki wyrazistym kształtom i intensywnym kolorom. W gronie tych unikatowych i przykuwających uwagę roślin nie może zabraknąć prawdziwej królowej – anthurium warocqueanum. Lancetowate, długie, zwisające liście w kolorze głębokiej zieleni kontrastują z jasnozielonymi nerwami, tworzącymi na blaszce mozaikę – miłośnicy roślin kolekcjonerskich po prostu muszą ją mieć! Anthurium veitchii to również rzadko spotykany okaz, wyjątkowy z uwagi na karbowane, „pogniecione”, soczystozielone liście o dużej powierzchni. 

Anturium w doniczce – jaka cena?

Koszt tej tropikalnej rośliny zależy od odmiany oraz wielkości. Niektóre popularne egzemplarze kupicie Państwo praktycznie w każdym sklepie z roślinami – wówczas ich cena oscyluje wokół kilkudziesięciu złotych. Jednak gdy marzycie o kolekcjonerskim okazie, musicie przygotować się na koszt kilkuset złotych. Rzadkie, botaniczne – czyli naturalnie występujące w środowisku – rośliny z uwagi na swoją niedostępność kosztują więcej, lecz ich unikatowość warta jest takiej ceny. Do kolekcjonerskich okazów należy chociażby anthurium veitchii czy anthurium ellipticum oraz wiele innych roślin, które znajdziecie Państwo w ofercie Flora Point.

Własna dżungla z Flora Point

Jesteście Państwo miłośnikami dużych roślin doniczkowych rodem z tropikalnej dżungli? Doskonale trafiliście! We Flora Point znajdziecie okazy premium, które trudno dostać gdziekolwiek indziej. Oferujemy rzadkie rośliny z egzotycznych miejsc, doskonale sprawdzające się jako dekoracje przestronnych i nowoczesnych wnętrz. Zachęcamy do przyjrzenia się ofercie naszych roślin. Gwarantujemy najwyższą jakość i fachową pomoc w doborze odpowiednich okazów.