Wyświetlanie jednego wyniku

Begonie

Należą do grona jednych z najpopularniejszych roślin ozdobnych, które cenione są za różnorodność odmian oraz stosunkowo nieskomplikowaną pielęgnację. Poleca się je zatem osobom, rozpoczynającym przygodę z uprawą roślin. Niektóre odmiany nadają się do uprawy w domu, inne zaś odnajdują się wyłącznie na zewnątrz. Begonie różnią się od siebie wymaganiami stanowiskowymi oraz uprawowymi, a także wyglądem. Poniżej przedstawiamy Państwu wymagania kilku odmian i gatunków, pośród tego bardzo obszernego rodzaju roślin.

Brak w magazynie

Begonie i jej odmiany

Nie sposób opisać w tak krótkim tekście bogactwa gatunków i odmian begonii, dlatego postaramy się pokrótce przedstawić zaledwie kilka z nich. Niektóre zwracają na siebie uwagę za sprawą wyjątkowych liści, a inne wyróżniają się unikatowymi kwiatostanami. Z pewnością spotkaliście się Państwo z Begonią królewską, charakteryzującą się sercowatymi, występującymi w wielu kolorach liśćmi, o bardzo zróżnicowanej teksturze. Równie interesująca wydaje się Begonia masoniana, której liście, o dość dużej powierzchni i chropowatej strukturze, kształtem przypominają nenufary. Z kolei Begonia bowera ma do zaoferowania wyjątkowe, drobne liście o intensywnym zielono-brązowym odcieniu. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć więcej odmian begonii, zapraszamy do obfitej w gatunki i odmiany, oferty sklepu Flora Point.

Begonie – warunki uprawy

Trudno tak różnorodny rodzaj roślin sprowadzić do jednoznacznych zaleceń stanowiskowych i uprawowych. Każdy właściciel powinien zainteresować się pielęgnacją, która będzie odpowiadać określonej odmianie. Jednak by udowodnić, że begonie nie należą do najtrudniejszych podopiecznych, opiszemy podstawowe wymagania, z jakimi muszą liczyć się posiadacze tych egzotycznych roślin. Większość begonii rozwija się najlepiej w jasnych pomieszczeniach, pozbawionych bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne. Zbyt ciemna przestrzeń zaś powoduje, że nie rozrastają się tak szybko, a ich liście nie nabierają intensywnego koloru. Rośliny doniczkowe wymagają pokojowej temperatury, nie przepadają za chłodem i przeciągami. Częstym błędem właścicieli jest nadmierne nawadnianie. Rośliny podlewamy dopiero gdy przeschną wierzchnie warstwy substratu, begonie lubią podłoże stale, lekko wilgotne w niższych warstwach.

Begonie kolekcjonerskie – dla miłośników nietuzinkowych odmian

Jeśli szukacie Państwo wyjątkowych begonii – trafiliście doskonale. Flora Point oferuje nietuzinkowe okazy, których nie znajdziecie w innych sklepach. Oprócz popularnych roślin dysponujemy również egzemplarzami kolekcjonerskimi. Naszą uwagę zwróciła – pochodząca z Chin – niesamowita Begonia ‘ferox’. Z jej blaszki liściowej wyrastają wypustki, przypominające ćwieki – być może przypadnie do gustu fanom rockowego stylu. Równie ciekawa jest Begonia tamaya, charakteryzująca się podłużnymi, soczysto-zielonymi liśćmi, na których powierzchni dostrzeżecie Państwo urocze, białe kropki.

Dlaczego warto u nas kupować?

Nasz sklep powstał z pasji i zamiłowania do roślin oraz ogrodniczych akcesoriów, które sprawiają, że okazy prezentują się jeszcze lepiej. Dysponujemy roślinami z różnych zakątków świata, którymi chcemy się z Państwem dzielić. Stawiamy na najwyższą jakość i bogatą ofertę, ponieważ wierzymy, że rośliny to jedne z najpiękniejszych dekoracji, jakie mogą ozdobić mieszkanie lub ogród. Zachęcamy do kontaktu – z chęcią pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru.