Wyświetlanie 1–30 z 31 wyników

Monstery

OKAZJA
Brak w magazynie
Brak w magazynie
180,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
278,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
KOLEKCJONERKI RARYTAS
KOLEKCJONERKI RARYTAS
Brak w magazynie
390,00 

BRAK W MAGAZYNIE


Te okazałe i przykuwające uwagę rośliny okalają drzewa w równikowych lasach tropikalnych. Dzięki doskonałym zdolnościom adaptacyjnym mogą Państwo pielęgnować je w swoich domach. Od lat uprawiane są bowiem jako ozdobne rośliny doniczkowe, które cieszą oczy wielbicieli naturalnych dekoracji oraz kolekcjonerów. Monstera znana jest jako pnącze o wyjątkowym kształcie blaszki liściowej z licznymi fenestracjami, które sprawiają, że wyróżnia się na tle innych roślin. Na jej popularność wpływa nie tylko interesujący wygląd oraz egzotyczne pochodzenie, ale także niewymagająca uprawa.

Monstera w różnych odmianach

Jest niekwestionowaną ozdobą przestronnych wnętrz, którym dodaje tropikalnego charakteru. Wiele gatunków osiąga bardzo duże rozmiary w stosunkowo szybkim czasie. Tak jak na przykład monstera deliciosa, która mierzy nawet do kilku metrów wysokości, a ogromne ażurowe liście potęgują jej okazałość. Równie efektownie prezentuje się monstera adansonii – pnącze o mniejszych, jasnozielonych liściach w kształcie serca z licznymi otworami. Monstera łatwo adaptuje się i nie ma specjalnych wymagań stanowiskowych oraz uprawowych, dlatego nawet niedoświadczeni miłośnicy roślin doniczkowych poradzą sobie z jej pielęgnacją.

Roślina z niewielkimi wymaganiami

Monstera nie potrzebuje skomplikowanej pielęgnacji, by swobodnie rosnąć. Jednak jak każde pnącze najlepiej rozwija się, kiedy może liczyć na stabilną podporę. Warto również pamiętać o ciasnej doniczce i stanowisku z dostępem do naturalnego światła, ale bez bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Częstotliwość podlewania monstery opiera się przede wszystkim na obserwacji podłoża – jeśli przeschnie, to znak, że należy je ponownie nawilżyć. Monstera adansonii, podobnie jak inne gatunki tej rośliny, jest niezwykle przyjazna człowiekowi – oczyszcza powietrze w domu, dlatego często znajduje swoje miejsce w sypialni.

Monstera w różnych cenach

Jeśli zastanawiają się Państwo nad zakupem monstery do mieszkania lub gabinetu, musicie liczyć z różnymi cenami, które wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Na zróżnicowane koszty składa się kilka czynników. Przede wszystkim to, czy dany gatunek monstery należy do popularnych, czy też kolekcjonerskich – jak na przykład monstera variegata – której wartość wzrasta z uwagi na niewielką dostępność i unikalność. Monstera deliciosa to jeden z najbardziej rozpowszechnionych gatunków, dlatego jej cena w porównaniu z innymi, mniej znanymi gatunkami, jest o wiele niższa. Na wartość rośliny wpływa również jej stan – widoczne ubytki w postaci przerzedzonych pędów, czy śladów po obumarłych liściach skutkują obniżoną ceną.

Monstera w sklepie Flora Point

Znamy się na roślinach – na ich pielęgnacji oraz potrzebach. Zwracamy się z ofertą do osób, które podzielają nasze zainteresowania, i marzą o przestrzeni wypełnionej przez naturalną dekorację, jaką jest kojąca zieleń. Możemy pochwalić się naprawdę szerokim asortymentem, który obejmuje setki gatunków roślin, zarówno popularnych, jak i kolekcjonerskich. Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się oferowanym przez nas monsterom, ale także wielu innym interesującym roślinom, które wzbogacą wnętrza Państwa mieszkań i ukoją zmysły.