Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Opuncje

Należą do rodziny sukulentów, roślin mało wymagających i odpornych na zaniedbania pielęgnacyjne. Z tego powodu doskonale sprawdzają się pod opieką początkujących ogrodników oraz osób, które chcą cieszyć domową dżunglą, ale nie mają zbyt wiele czasu na jej uprawę. Opuncja w naturalnym środowisku rośnie w Ameryce Północnej oraz Południowej, niektóre z gatunków zadomowiły się na innych kontynentach. Cieszą się popularnością z uwagi na łatwą hodowlę i ciekawy, tropikalny pokrój.

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
1100,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
Brak w magazynie
84,00 

BRAK W MAGAZYNIE


Opuncja w doniczce – jak ją pielęgnować?

Choć opuncja nie wymaga skomplikowanych zabiegów, warto by poznali Państwo jej upodobania. Zadbana roślina odwdzięczy się efektownymi pomarańczowo-czerwonymi kwiatami na szczytach soczystozielonych pędów. Opuncja przepada za jasnymi stanowiskami, do których dociera rozproszone światło; raz na jakiś czas powinna jednak zostać wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Choć uwielbia nasłonecznienie, poradzi sobie również w półcieniu, tyle że nie będzie rozwijała się już tak szybko. Jak każdy sukulent dobrze radzi sobie z okresami suszy, a to za sprawą zdolności do magazynowania wody oraz substancji odżywczych w tkankach. Konieczność rzadkiego i oszczędnego podlewania spodoba się tym z Państwa, którzy rzadko przebywają w domu. Jeśli chodzi natomiast o samo podłoże, najlepiej zdecydować się na przeznaczone do kaktusów, czyli lekkie, przepuszczalne i piaszczyste.

Opuncja i różnorodność gatunków

Ponad 150 gatunków o różnych rozmiarach i pokrojach. Od małych, sięgających 40 cm, do olbrzymich, wyrastających na wysokość nawet 5 m, przypominających drzewa. W zależności od gatunku opuncje pokryte są kolcami lub włosami. Niektóre gatunki przystosowały się do życia w Europie, szczególnie w ciepłych obszarach Włoch i Hiszpanii. Chłodniejszy klimat w Polsce pozwolił na zadomowienie się kilku gatunkom opuncji. Wśród nich znajdziecie Państwo m.in. opuncję humifusa, wyróżniającą się niesamowitą odpornością na niskie temperatury – nawet do -25°C – oraz uroczymi, żółtymi kwiatami, które pojawiają się latem. Opuncje comanchica oraz rhodantharównież należą do roślin mrozoodpornych i cieszących właścicieli kwiatami w wyrazistych kolorach. Z pewnością każdy miłośnik sukulentów znajdzie wśród gatunków opuncji odpowiedni dla siebie.

Opuncja nie tylko do mieszkania

Sukulenty dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ wnoszą do nich elementy egzotyki. Nie musicie Państwo jednak poprzestać na mieszkaniu o tropikalnym charakterze – z powodzeniem możecie uprawiać opuncję również na zewnątrz. Na taras i ogród powinniście wybrać jednak odpowiednie gatunki, które zniosą zmiany pogodowe. Do jednych z nich należy mrozoodporna opuncja brązowokolczasta, najlepiej rozwijająca się w słońcu i nieznosząca zbyt dużej wilgotności. Z tego powodu powinna zostać posadzona na podłożu, np. ze żwiru, które uchroni ją przed zalaniem w wypadku ulewnego deszczu.

Opuncja – jaka cena?

Opuncja to roślina powszechna i popularna z uwagi na tropikalne pochodzenie oraz łatwą uprawę. Prezentuje się interesująco za sprawą spłaszczonych, owalnych pędów, oraz kwiatów w intensywnych, optymistycznych kolorach. Jej cena oscyluje wokół kilkunastu do kilkuset złotych, w zależności od gatunku i rozmiaru okazu. Dostępna jest w wielu marketach, kwiaciarniach oraz sklepach internetowych. Polecamy skorzystanie z naszej oferty, ponieważ Flora Point gwarantuje sprzedaż wysokiej jakości, zdrowych i zadbanych roślin. Służymy także pomocą, jeśli macie Państwo pytania dotyczące sposobu uprawy i pielęgnacji.