Wyświetlanie 1–30 z 45 wyników

Sansewieria

Roślina o efektownych liściach, przypominających kształtem szabelki lub kolce – w zależności od gatunku. Popularna z uwagi na wysoką tolerancję co do stanowiska i uprawy – dobrze radzi sobie z trudnymi warunkami i zaniedbaniami pielęgnacyjnymi. Z tego względu możecie ją Państwo dostrzec w przestrzeni publicznej, m.in. biurach i galeriach handlowych. Istnieje wiele odmian sansewierii, lecz tylko kilka z nich zadomowiło się w Polsce na stałe. Sansewieria jest bardzo prosta w uprawie i rekomendowana początkującym ogrodnikom, ale warto wiedzieć, spośród jakich gatunków wybierać, oraz jak z nimi postępować, by prezentowały się jak najokazalej.

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
48,00 

BRAK W MAGAZYNIE


Sansewieria – bogactwo gatunków

Do najczęściej spotykanych gatunków należy sansewieria gwinejska. Dobrze radzi sobie z okresami suszy, toleruje również cień i półcień, choć najlepiej rozwija się na stanowisku, do którego dociera rozproszone światło. Ma grube, spiczaste, soczystozielone liście z kremowymi brzegami i ciemnymi prążkami. Ubarwieniem przypomina skórę węża. Podobnie sansewieria walcowata, której liście kojarzą się z kolcami lub szczypiorkiem, toleruje niesystematyczne podlewanie. Gromadzi bowiem wodę, co pozwala jej przetrwać okresy bez nawadniania. Optymalnie rozwija się w temperaturze pokojowej. Równie łatwe w uprawie są sansewieria hiacyntowa i cejlon. Większej troski wymaga sansevieria bacularis. Jeśli zależy Państwu, by podziwiać jej białe kwiaty, pamiętajcie o stałym nasłonecznieniu i hartowaniu przed wystawieniem na zewnątrz. Niezbyt dobrze znosi nadmiar wody, więc należy być ostrożnym przy podlewaniu. 

Sansewieria – jaka cena?

Sansewierie mają wiele zalet – są dekoracyjne, sprawdzają się jako ozdoby w wielu wnętrzach, nie mają przy tym skomplikowanych wymagań stanowiskowych i uprawowych, a przy tym stosunkowo niewiele kosztują jak na okazy o tylu atutach. Ich koszt waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Przykładowo sansewieria cylindryczna o wysokości ok. 25 cm to cena nieprzekraczająca 50 zł. Natomiast sansewieria bacularis, którą ozdabia biały kwiat, to cena już wyższa, jednak warta przyjemnego widoku. Ten rodzaj rośliny jest na tyle popularny, że możecie Państwo znaleźć go w marketach, kwiaciarniach i sklepach internetowych, takich jak na przykład Flora Point, który gwarantuje zdrowe oraz wypielęgnowane okazy.

Sansewieria – co jeszcze należy o niej wiedzieć?

To że idealnie nadaje się dla początkujących i zapominalskich miłośników domowej dżungli, już Państwo wiecie. Pora poznać kolejną z jej zalet, a raczej osiągnięć – mianowicie zajmuje zaszczytne miejsce na liście roślin najlepiej oczyszczających powietrze. Szczególnie jej obecność docenią osoby, które mieszkają lub pracują w pomieszczeniach narażonych na unoszenie się dymu tytoniowego, smogu, związków chemicznych ze środków czystości i innych nieprzyjemnych, szkodliwych substancji. Sansewieria może uczynić Państwa mieszkanie zdrowszym i przyjemniejszym miejscem, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy komponowaniu domowego kwietnika.

Sansewieria a sklep Flora Point

Oferujemy najwyższej jakości rośliny ozdobne, zarówno tak powszechne jak sansewieria, jak i egzemplarze kolekcjonerskie, których nie znajdą Państwo w żadnym innym sklepie. Gwarantujemy zadbane i zdrowe okazy, będące doskonałą dekoracją małych, ale również przestronnych wnętrz. Zapraszamy do przyjrzenia się naszej bogatej i różnorodnej ofercie, skierowanej do okazjonalnych i stałych miłośników roślin. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania i doradzimy, które gatunki sprawdzą się w Państwa domach i na tarasach.