Wyświetlanie 1–30 z 34 wyników

ROŚLINY WISZĄCE

36,00 

DOSTĘPNE

79,00 

DOSTĘPNE

Brak w magazynie
110,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
Brak w magazynie
64,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
89,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
220,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
98,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
Brak w magazynie
78,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
68,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
64,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
110,00 

BRAK W MAGAZYNIE

Brak w magazynie

Rośliny wiszące

Proszę wyobrazić sobie kaskadę pnączy, opadającą z kwietnika, lub z efektownej donicy, zamontowanej na wysokości. Przyjemny widok, prawda? Może stać się częścią Państwa mieszkania lub balkonu, jeśli zdecydujecie się wziąć pod opiekę rośliny wiszące. Żadna domowa dżungla nie obędzie się bez co najmniej kilku okazów. Oprócz atrakcyjnego wyglądu mają jeszcze jedną zaletę – nadają się do małych pomieszczeń. O ile nie każdy metraż pomieści rozłożystą monsterę dziurawą, o tyle rośliny doniczkowe wiszące nie powinny sprawiać problemów. Rośliny wiszące domowe – ich pozytywne oblicze

Powyżej wspomnieliśmy już o istotnej zalecie – miłośnicy roślin, mający do dyspozycji niewiele przestrzeni, nie muszą rezygnować ze swojej pasji. Nadal mogą uprawiać domową dżunglę, tyle że do ich dyspozycji są dodatkowo ściany, półki, meble oraz sufity. To doskonałe rozwiązanie, gdy liczy się każdy wolny metr kwadratowy. W przypadku gdy macie Państwo dzieci i zwierzęta, o wyborze rośliny decyduje nie tylko jej wygląd i poziom trudności hodowli, ale również, czy jest toksyczna. W takim wypadku odradzamy kupno okazów trujących. Chyba że zdecydujecie się Państwo na rośliny wiszące domowe, w doniczkach zamontowanych na wysokości. To kolejna z zalet, która wyróżnia egzemplarze zwisające.

Rośliny wiszące do domu i na balkon– jakie przyjąć kryteria wyboru?

Wybór jest różnorodny, dlatego pod uwagę musicie Państwo wziąć nie tylko upodobania estetyczne, ale również własne umiejętności i doświadczenie w zajmowaniu się domowym ogrodem. Niektóre rośliny mają większe wymagania pielęgnacyjne i stanowiskowe, niektóre z kolei nie potrzebują wiele, by zdrowo się rozwijać. Radzimy, by najpierw ocenili Państwo, jak bardzo możecie się zaangażować, i ile czasu poświęcić na uprawę roślin. Te kryteria są istotne zarówno jeśli chodzi o wybór konkretnych gatunków, jak i ilość okazów pod opieką. Początkujący ogrodnicy powinni stopniowo uzupełniać domową dżunglę o kolejne egzemplarze. W przeciwnym razie hodowla mogłaby okazać się zbyt wymagająca. Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, są warunki stanowiskowe. Wiele roślin potrzebuje jasnych pomieszczeń i określonej temperatury. Musicie Państwo zadać sobie pytanie, czy jesteście w stanie je zapewnić. Zawsze należy szukać okazów, którym warunki mieszkaniowe będą sprzyjać.

Jakie rośliny wiszące wybrać na balkon?

Na balkonach sprawdzą się szczególnie rośliny o dekoracyjnych, gęstych pędach, najlepiej kwitnące przez cały sezon. Wyglądają efektownie zarówno w donicach zawieszonych na suficie, jak i na barierkach balkonu lub w przymocowanych do ściany pojemnikach. Jeśli należycie Państwo do doświadczonych ogrodników, możecie z powodzeniem łączyć różne gatunki roślin, o ile ich wymagania stanowiskowe nie będą się wykluczać. Do okazów przepadających za słońcem o wyrazistych kwiatach należą na przykład sanwitalia rozesłana i surfinia petunia kaskadowa, z kolei plektrantus oraz fuksja to rośliny wiszące lubiące cień, które można hodować na zewnątrz. 

Jakie rośliny wiszące sprawdzą się do domu?

W rękach początkujących miłośników ogrodnictwa sprawdzą się ceropegia woodii, roślina z ciekawymi liśćmi w kształcie serc, oraz dischidia ovata, przypominająca ubarwieniem skórkę arbuza. Jeśli jesteście Państwo zupełnymi nowicjuszami, proponujemy łatwe w uprawie filodendrony pnące o intensywnie zielonej blaszce liściowej. Oczywiście rodzajów roślin wiszących jest mnóstwo – podzieliliśmy się jedynie interesującymi dla nas przykładami. Wymienione powyżej okazy należą do tych, które przepadają za jasnymi stanowiskami. Warto znać również rośliny wiszące cieniolubne, szczególnie jeśli do Państwa mieszkania w ciągu dnia nie wpada za wiele światła słonecznego. W takim wypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopiekować się efektywnymi marantą oraz ciemnotką, które nie tolerują ostrego słońca – najlepiej czują się w półcieniu. Podobnie jak cętkowany scindapsus pstry czy bluszcz. W naszym sklepie znajdziecie Państwo również wiszące okazy kolekcjonerskie, takie jak wyjątkowy epifityczny kaktus zygzak czy rzadką odmianę dischidii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą roślin premium we Flora Point.