Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Do Roślin Doniczkowych

Odpowiednio dobrana ziemia do roślin doniczkowych ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego wzrostu doglądanych przez nas roślin. Dzięki zawartości nieodzownych składników mineralnych i biologicznych stanowi najważniejsze źródło pokarmu dla roślin. Co więcej, jej skład i struktura (najczęściej jest to mieszanka ziemi próchniczej i torfu) zapewniają optymalne krążenie składników odżywczych, wody i powietrza. Pozwala ponadto utrzymać wymaganą temperaturę podłoża. Wysokiej jakości podłoże do roślin doniczkowych, zarówno propozycje uniwersalne, jak i te dostosowane do potrzeb określonych typów i gatunków roślin, znajdą Państwo w sklepie Flora Point. Zachęcamy do zapoznania się z polecanymi przez nas produktami.

Do Roślin Doniczkowych

KERAMZYT OGRODNICZY 50L

49,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA DO RODODENDRONÓW 20l COMPO

21,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA DO RÓŻ 20l COMPO

21,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA BIO DO ZIÓŁ 5 l COMPO BIO

9,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

PODŁOŻE DO ORCHIDEI 5 l COMPO SANA

17,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIMOWA OCHRONA 2w1 20l COMPO

24,50 

DOSTĘPNE

29,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA UNIWERSALNA 50l DCO KiK

18,50 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA UNIWERSALNA 20l DCO KiK

10,50 

DOSTĘPNE

11,50 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA BIO UNIWERSALNA 15 l COMPO BIO

25,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA BIO UNIWERSALNA 5 l COMPO BIO

11,90 

DOSTĘPNE

29,90 

DOSTĘPNE

17,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

PODŁOŻE DO BONSAI 5 l COMPO SANA

19,50 

DOSTĘPNE


Uniwersalna ziemia doniczkowa

Za pośrednictwem naszego centrum ogrodniczego mogą Państwo nabyć ziemię uniwersalną, która okaże się właściwym wyborem zarówno do roślin doniczkowych, jak i balkonowych, a także tych pielęgnowanych w ogrodzie. Przykładem takiej ziemi do roślin doniczkowych o bardzo szerokim zastosowaniu jest ziemia DCO KiK, stanowiąca mieszankę torfu wysokiego i niskiego, odżywczego kompostu i wielu innych cennych dodatków, takich jak np. kreda czy piasek. To niezawodne podłoże do roślin doniczkowych (o pH: 5,5-6,5), dostępne jest w workach 20 i 50 l.

Inna polecana ziemia do roślin domowych z tej kategorii to ziemia Compo Sana, zawierająca m.in. torf, wapno i perlit, wzbogacona kompostem, który sprzyja rozwojowi roślin przez pierwsze 6 tygodni po posadzeniu. Podobnie jak wyżej opisana propozycja, ziemia Compo Sana nadaje się nie tylko do doniczek, ale też znajdzie zastosowanie na balkonie, na tarasie czy w ogrodzie. Dostępna jest m.in. w dużych workach o pojemności 20 czy 40 l.

Podłoże do roślin doniczkowych bezglebowych

Niektóre rośliny do rozwoju nie wymagają gleby – w ich przypadku wystarczająca może okazać się uprawa na pożywkach wodnych roztworów soli mineralnych. Żeby jednak zdecydować się na tę formę hodowli, powinniśmy zaopatrzyć się w jakościowe obojętne podłoże hydroponiczne, które umożliwia samodzielną regulację ilości składników odżywczych dostarczanych roślinie. Takie jak np. Euro Pebbles, czyli podłoże składające się z kamyczków z ekspandowanej gliny. Produkt ten odznacza się wysokim współczynnikiem retencji wody i tlenu, sprawdza się w przypadku systemów recyrkulacji. Po umieszczeniu kamyków Euro Pebbles na dnie doniczki zadbamy o jakże ważny dodatkowy drenaż. Produkt ten świetnie nadaje się też do mieszania z różnego rodzaju glebami, sprzyjając odpowiedniemu nawodnieniu i natlenieniu podłoża do roślin doniczkowych. Polecany produkt dostępny jest w opakowaniach liczących 1 i 10 l.

Ziemia doniczkowa do upraw ekologicznych

Niezależnie od tego, czy poszukujemy podłoża do ekologicznych upraw roślin doniczkowych w domu, czy też czegoś, co zasili rośliny posadzone na zewnątrz, optymalnym wyborem może okazać się ziemia uniwersalna Compo Bio, zawierająca obok torfu także niezwykle wydajny nawóz organiczny guano oraz kompost. Ta ziemia przeznaczona dla wszystkich hodowców, którzy cenią ekologiczne podejście, zapewni pełne odżywienie rośliny przez 5 tygodni po posadzeniu.

Ziemia do roślin doniczkowych zapewniających ochronę przed zimnem

Wśród propozycji Flora Point każdy miłośnik flory znajdzie również specjalne mieszanki zapewniające roślinom pewną ochronę przed mrozami, a także sprzyjające, po wymieszaniu z glebą, przyswajaniu przez rośliny niezbędnych składników odżywczych. Compo Zimowa Ochrona, bo o takim produkcie mowa, zapewnia możliwość zabezpieczenia roślin wrażliwych na ujemne temperatury poprzez pokrycie ich warstwą ochronną substratu. Równie ważną funkcję produkt ten może pełnić wiosną, kiedy jego składniki będą w stanie zwiększyć aktywność biologiczną podłoża do roślin doniczkowych.

Ziemia doniczkowa do sukulentów i kaktusów

Rośliny, które doskonale przystosowały się do życia z bardzo ograniczonym dostępem do wody, mimo swojej wytrzymałości wymagają do hodowców specjalistycznej troski. Na szczęście ziemie doniczkowe do tego typu roślin goszczą w katalogu Flora Point – m.in. cenione przez fachowców podłoża Compo Cactea, zapewniające prawidłowe odżywienie roślin aż przez dwa miesiące.

Podłoże do roślin zielonych i palm

Innym rodzajem specjalistycznego podłoża do roślin sprzedawanym w centrum Flora Point jest perlit wulkaniczny Compo Sana przeznaczony do roślin zielonych i palm, który dzięki zawartości kompostu zapewni roślinie wszystkie niezbędne składniki odżywcze aż przez 2 miesiące od posadzenia. Do jakich gatunków okaże się odpowiednia ta ziemia do roślin doniczkowych? Może być stosowana m.in. do palm, juk, dracen, fikusów i paproci.

Ziemia do orchidei

Do domowej uprawy licznych gatunków tak popularnych storczyków (epifitycznych oraz gruntowych) odpowiednia będzie mieszanka torfu, kory sosnowej i wapna. Taka jak np. specjalna kompozycja marki Compo Sana do orchidei, sprzedawana w workach o pojemności 5 l.

Podłoże do rododendronów

Rododendrony to przepiękna wizytówka wielu zadbanych ogrodów. Należą one jednak, podobnie jak np. azalie, kamelie i hortensje, do roślin o specyficznych wymaganiach glebowych. Zapewnia je specjalna mieszanka Compo Sana, która nie tylko odżywia roślinę przez 8 pierwszych tygodni, ale także, dzięki dodatkowi guana, wspiera rozwój ich korzeni. W sklepie internetowym ta ziemia do roślin domowych oraz roślin ogrodowych dostępna jest w dużych workach 50 l.

Wymienione i opisane ziemie do roślin doniczkowych oraz ogrodowych to oczywiście niejedyne produkty z tej kategorii, które znajdą Państwo we Flora Point. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą, także z innymi polecanymi produktami, takimi jak np. nawozy i środki ochrony czy akcesoria do roślin.