NAJLEPSZE ROŚLINY DO SALONU – RANKING ROŚLIN DO SALONU

Salon to najczęściej, najbardziej reprezentacyjne miejsce w naszych domach. Spędzamy w nim wolny czas, przebywamy z rodzinami oraz przyjmujemy gości. Dzięki roślinom możemy nadać naszym salonom zupełnie nowego życia. Spektakularne rośliny wprowadzą niepowtarzalny, egzotyczny klimat, wobec którego nikt nie pozostanie obojętny.

Rośliny Do Salonu - Flora Point Świat Roślin

Salony to także najczęściej, największe i najjaśniejsze pomieszczenia w naszych domach. Świetnie odnajdą się w nich duże rośliny o spektakularnych liściach, lubiące jasne stanowiska i szybko rosnące.

STRELICJE

Strelicje zna już chyba każdy. Imponujące rośliny o wielkich blaszkach liściowych. Najpopularniejsze są dwa gatunki. Mniejsza, ale wyjątkowo atrakcyjnie kwitnąca Strelicja królewska (nazywana rajskim ptakiem) oraz wyróżniająca się gigantycznymi blaszkami liściowymi, Strelicja biała – Strelicja Augusta Nicolai. Wszystkie z nich to rośliny proste w uprawie i świetnie oczyszczające powietrze. Docenią jasne stanowiska oraz regularne podlewanie. Rosną bardzo szybko, co będzie nie bez znaczenia dla tych mniej cierpliwych miłośników roślin.

PALMY

Palmy będą świetnym dopełnieniem salonowych aranżacji. Wyróżniają się majestatycznym, egzotycznym wyglądem, dużymi rozmiarami docelowymi oraz wyjątkowo atrakcyjnymi, silnie pierzastymi liśćmi. Nie można zapomnieć również o tym, że palmy królują w oczyszczaniu powietrza. Kilkoma okazami tych roślin można bardzo łatwo wypełnić duże przestrzenie, zachowując przy tym nowoczesny, minimalistyczny wygląd wnętrza. Jeśli zapewnimy im podwyższoną wilgotność powietrza, będą bardzo proste w uprawie.

Rośliny Do Salonu - Flora Point Świat Roślin

HOMALOMENA

Homalomeny to rośliny, które od niedawna podbijają serca roślinnych amatorów. Są proste w uprawie, szybko rosną i osiągają imponujące rozmiary. Nie bez znaczenia jest ich bardzo ciekawy, futurystyczny wygląd. Owalne, atrakcyjne pofalowane liście, osadzone są na długich, delikatnych ogonkach liściowych. Nie są tak pospolite jak inne rośliny z tej listy, stąd będą świetnym wyborem dla roślinnych outsiderów, lubiących gatunki wyjątkowe i mniej pospolite. Homalomeny do tego świetnie oczyszczają powietrze i produkują duże ilości tlenu. Poza podwyższoną wilgotnością powietrza oraz regularnym podlewaniem nie wymagają od opiekuna niczego więcej. Bez problemu poradzi sobie z nimi każdy mniej lub bardziej doświadczony miłośnik roślin.

Rośliny do sypialni - Flora Point Świat Roślin

ZAMIOCULCAS ZAMIOFOLIA

Zamioculcasy to rośliny, które poza niebywale łatwymi do sprostania wymaganiami, cechują się ogromną elastycznością w stosunku do stanowiska uprawy oraz imponującą docelową wielkością. Dorosłe okazy wyposażone są w bardzo wysokie pióra (liście) gęsto wyrastające z podziemnych kłączy. Rośliny te pięknie wypełniają przestrzeń, wybitnie sprawnie oczyszczają powietrze, produkują duże ilości tlenu, a do tego cechują się ponadczasowym, minimalistycznym wyglądem, który w zależności od aranżacji będzie idealnym wyborem do wielu wnętrzarskich stylizacji. Zarówno tych rustykalnych, boho, jak i całkowicie nowoczesnych.

Rośliny Do Salonu - Flora Point Świat Roślin

ALOKAZJE

Tuż za Strelicjami, Alokazje to rośliny, które w ostatnich latach biją wszelkie rekordy popularności. Na rynku dostępne są dziesiątki gatunków i odmian tych roślin. Różnią się one kształtami i wybarwieniem liści, budową oraz kolorami ogonków liściowych oraz stopniem powycinania blaszek liściowych. Wszystkie mają jednak wspólne cechy, które podbiły serca roślinnych amatorów na całym świecie. Zaliczamy do nich strzałkowaty kształt blaszki liściowej oraz długie, często atrakcyjnie wybarwione ogonki liściowe. Wiele gatunków to rośliny bardzo duże, które szybko wypełniają przestrzeń i świetnie prezentują się zarówno samotnie jak i w aranżacjach grupowych. Warto też wspomnieć, że Alokazje sprawnie oczyszczają powietrze i szybko rosną.

DRZEWKA CYTRUSOWE

Wybór gatunków drzew cytrusowych jest obecnie ogromny. Cytryny, mandarynki, kalamondyny oraz krzyżówki międzygatunkowe. Do wyboru do koloru! Do koloru dosłownie, ponieważ każdy z nich wyróżnia się innym kolorem owoców, które kiedy pojawią się na roślinach, gęsto osadzone są na gałęziach rośliny przypominając korale. Cytrusy są roślinami zaliczanymi do tych łatwych w uprawie. Pięknie wypełniają przestrzeń i będą idealnym wyborem dla osób szukających egzotycznych roślin oraz miłośników miniaturowych drzew, bowiem regularnie przycinane drzewa cytrusowe, świetnie sprawdzą się w uprawach typu bonsai. Wiele z nich daje jadalne owoce, które mogą być świetnym dodatkiem do herbat, zimnych napojów, ciast oraz deserów. Cytrusy obficie kwitną, a ich kwiaty wydzielają bardzo przyjemną delikatną woń. Rosną stosunkowo wolno, co może być ogromnym atutem dla osób szukających roślin do przestrzeni, w których nie mogą pozwolić sobie na okazy szybko rosnące i wymagające z każdym miesiącem więcej miejsca.

Rośliny Do Salonu - Flora Point Świat Roślin

MONSTERY I FILODENDRONY

Monstery i Filodendrony to rodzaje roślin znane wszystkim. Wiele z nich produkuje ogromne liście i szybko wypełnia przestrzeń w salonie, co będzie nie bez znaczenia dla osób lubiących uprawiać rośliny do tak zwanych “bejbików” ale jednocześnie nielubiących czekać na efekt uprawy. Gatunków, odmian, krzyżówek i kultywarów tych roślin jest obecnie setki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Małe, średnie, duże. Zielone, białe, żółte, kremowe, różowe, bordowe, prawie czarne, brązowe, karmelowe. Sky is the limit w tym przypadku. Monstery i Filodendrony świetnie oczyszczają powietrze i zdecydowaniej większości przypadków są bardzo proste w uprawie. Polecamy je wszystkim, mniej i bardziej zaawansowanym miłośnikom roślin. Ze względu na ogromny wybór kształtów i pokrojów tych roślin, bez problemu można dobrać je do każdego stylu i wielkości wnętrza. Jeśli planujecie zielony salon, naszym zdaniem nie obejdzie się bez przedstawicieli tych roślin.

Rośliny Do Salonu - Flora Point Świat Roślin

JUKI I DRACENY

Juki i Draceny to rośliny znane od pokoleń. Drzewiasty pokrój i imponujący docelowo rozmiar przyciągają wielu miłośników roślin. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że są to gatunki o niewielkiej podstawie. Jak na duże rośliny, nie wymagają dużo miejsca na podłodze. Bujna jest ich korona, która chętnie się rozkrzewia i tworzy baldachy, gęstych rozet. Są to rośliny bardzo łatwe w uprawie. Odnajdą się na stanowiskach jasnych i tych ciemniejszych. Nie wymagają także częstego podlewania. Każdy amator roślin powinien sobie z nimi bez problemu poradzić. Dzięki swojemu ponadczasowemu wyglądowi idealnie wpasują się w każde wnętrze, a możliwości ich aranżacji ogranicza wyłącznie wyobraźnia właściciela. Są roślinami długowiecznymi oraz świetnie oczyszczającymi i natleniającymi powietrze.

Rośliny Do Salonu - Flora Point Świat Roślin

FICUSY

Figowce to rośliny, o których słyszał chyba każdy. Są to kolejne drzewa na liście naszych propozycji. Przyzwyczajone do stanowiska uprawy, stają się roślinami bardzo prostymi. Na rynku dostępne jest wiele gatunków, odmian i krzyżówek. Jak na drzewa, rosną stosunkowo szybko i zachwycają gęstymi koronami, pełnymi od atrakcyjnych barwą i kształtem liści. Najpopularniejsze gatunki to Ficus benjamin, Ficus elastica oraz Ficus bengalski. Świetnie oczyszczają i natleniają powietrze. Podobnie jak Juki, wymagają niewiele miejsca na podłodze. Duże są ich silnie rozkrzewione korony. Z dużym powodzeniem można wykorzystywać je do upraw w stylu bonsai. Ogrom dostępnych odmian barwnych sprawia, że bez problemu znajdziemy figowca idealnie pasującego do stylu i kolorystyki wnętrza naszego salonu. Nie bez powodu od dekad rośliny te są pierwszym wyborem wielu miłośników roślin.

Autor wpisu - Mikołaj Kołodziejski

Zawodowo fotograf oraz miłośnik nowych technologii i Social Media. Twórca roślinnych marek własnych. Odpowiedzialny za znane marki roślinne oraz popularne blogi. Na polu współpracy ściśle związany z firmą Flora Point Świat Roślin, w której odpowiada za copywriting oraz współkieruje zespołem sprzedaży internetowej. Uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych oraz właściciel marki Plants.Expert. Twórca i prowadzący podcast “Porozmawiajmy o roślinach” na kanale YouTube Plants.Expert.