Historia firmy

historia centrum ogrodniczego pierwsze logo
Flora Point – Świat Roślin to firma rodzinna o długoletniej tradycji.

Izabela i Andrzej Kaszubowie założyciele i właściciele, są ogrodnikami z wykształcenia i zamiłowania.

historia centrum ogrodniczego flora point

W latach siedemdziesiątych z dyplomami Wydziału Ogrodniczego SGGW, stworzyli własne gospodarstwo ogrodnicze w Międzeszynie. Produkowali tam kwiaty cięte, w tym ozdobne storczyki Phalaenopsis, w uprawie których do dziś są ekspertami. Z czasem zajęli się również produkcją sadzonek roślin doniczkowych i ogrodowych. W latach 90. firma rozszerzyła działalność o sprzedaż produktów niezbędnych do hodowli roślin.

Dziś centrum ogrodnicze Świat Roślin oferuje pełen asortyment:

Staramy się wychodzić na przeciw państwa potrzebom, wciąż rozbudowując kolejne działy.

KWIATY kwiaciarnia ogrod home-decorW dalszym ciągu duża część roślin pochodzi z naszej własnej hodowli. Pozostałe sprowadzamy wyłącznie od zaufanych dostawców, największych producentów sadzonek i nasion (Plantpol Zaborze, Vitaflora). Cotygodniowe zakupy na największej holenderskiej giełdzie w Aalsmeer dają nam dostęp do najatrakcyjniejszych roślin w Europie.

Rośliny doniczkowe

Dzięki tym wieloletnim kontaktom możemy zaoferować naszym Klientom doskonałej jakości produkty, sprawdzone rozwiązania, nowości z rynku ogrodniczego, a także realizować indywidualne zamówienia specjalne na rośliny rzadkie czy egzotyczne.