ROŚLINY DONICZKOWE – PODSTAWOWA OPIEKA

Zazieleniona przestrzeń sprawia, że ​​wnętrze naszego domu lub biura staje się nastrojowe i przytulne. Jednak dobór odpowiednich roślin, a także ich pielęgnacja, może przysporzyć wielu kłopotów.Zdradzamy jak zadbać o rośliny doniczkowe, by nieustannie nas zachwycały!

Czas zazielenić przestrzeń

Rośliny doniczkowe nie tylko wprowadzają ciepłą i domową atmosferę, ale także, dzięki swoim właściwościom oczyszczania powietrza, przyczyniają się do dobrego klimatu we wnętrzu. Tym samym, wpływają również na nasze lepsze samopoczucie. Przedstawiamy Ci wskazówki, aby dłużej cieszyć się roślinami doniczkowymi.

Światło, lecz nie w pełnym słońcu

Nigdy nie umieszczaj roślin w pełnym słońcu, a już na pewno nie za szybą. Światło wpadające przez okno tworzy soczewkę i przypala nasze liście. Jednymi z rodzin roślin, jakie tolerują miejsca w pełnym słońcu, są np. kaktusy i sukulenty. Warunkiem jest, aby nie były umieszczone bezpośrednio przy szybie. Należy również pamiętać, że rośliny z kwiatami potrzebują więcej światła niż rośliny zielone.

Podlewanie

Jak wiadomo, rośliny potrzebują wody. Nie możesz jednak dać jej zbyt dużo. Postaraj się dozować ją tak, by bryła korzeniowa nie była przelana. Podlewanie raz na tydzień często jest w zupełności wystarczające. Podawaj roślinom wodę w temperaturze pokojowej. Wlewaj wodę, która odstała w garnku lub spodku przynajmniej godzinę. Podczas wzrostu i kwitnienia w miesiącach wiosenno-letnich powinieneś podlewać rośliny częściej niż w okresie odpoczynku w miesiącach zimowych.

Dobra ziemia to podstawa

Umieść rośliny w dobrej jakości ziemi doniczkowej, np.: Compo. Istnieją odpowiednie gleby, które są dostosowane do wymagań poszczególnych gatunków. Postaraj się dobrać glebę przeznaczoną dla Twojej grupy roślin.

Do Roślin Doniczkowych

ZIMOWA OCHRONA 2w1 20l COMPO

24,50 

DOSTĘPNE OD RĘKI

28,90 

DOSTĘPNE OD RĘKI

Podłoża Ogrodowe

ZIEMIA DO CYTRUSÓW 10l COMPO

19,90 

DOSTĘPNE OD RĘKI

Podłoża Ogrodowe

KOMPOST BIO OGRODOWY 15l COMPO

21,50 

DOSTĘPNE OD RĘKI

24,50 

DOSTĘPNE OD RĘKI

29,90 

DOSTĘPNE OD RĘKI

Nawożenie

Podczas kwitnienia rośliny potrzebują szczególnego odżywienia. W świeżej ziemi doniczkowej jest nawóz, który wystarczy przez pierwsze dwa miesiące. Następnie, roślinom doniczkowym należy regularnie dostarczać odpowiednich mikro- i makro- elementów. Możesz wybrać uniwersalny nawóz lub specjalne środki dla zielonych roślin pokojowych i specjalną odżywkę dla roślin kwitnących. Istnieją również wolno działające nawozy w postaci tabletek. Dodajesz je do ziemi na wiosnę. Przez resztę roku nie musisz się już martwić nawożeniem.

Przesadzanie roślin doniczkowych

Wczesna wiosna to najlepszy czas na przesadzanie roślin. Okazy, które prawie “wyskakują” z doniczek oraz rośliny, które wyraźnie nie mają witalności, są kandydatami, którzy się kwalifikują. Szybko rosnące gatunki muszą być przesadzane każdej wiosny. Powolniej rosnącym okazom oraz dużym roślinom wystarczy zmiana co dwa, trzy lata. Przenieś rośliny do doniczki, która jest co najmniej jeden rozmiar większa. Na dnie doniczki muszą znajdować się otwory odwadniające. Umieść warstwę keramzytu lub kamyczków następnie kontynuuj z ziemią doniczkową. Ziemia musi być dobrze ubita zarówno pod rośliną, jak i wokół niej po przesadzeniu. Na koniec podlej roślinę.

NASZA OFERTA ROŚLIN DONICZKOWYCH