Rośliny doniczkowe – podstawowa opieka

Duża roślina sprawia, że ​​wnętrze staje się nastrojowym, zielonym oraz przytulnym.

Rośliny zielone np. palmy oraz egzotyczne fikusy nadają salonowi uroku, a grupa kwitnących roślin dostarcza radosną nutę w kuchni. Rośliny doniczkowe nie tylko dodają ciepłą domową atmosferę, ale także przyczyniają się do dobrego klimatu oraz samopoczucia dzięki swoim właściwością oczyszczania powietrza. Przedstawiamy Ci wskazówki, aby dłużej cieszyć się roślinami doniczkowymi.

Światło, lecz nie w pełnym słońcu.

Nigdy nie umieszczaj roślin w pełnym słońcu, a już na pewno nie za szybą. Rośliny, które są blisko szkła, tworząc soczewkę przypalają nasze liście. Kaktusy i sukulenty tolerują miejsca w pełnym słońcu. Warunkiem jest, aby nie były umieszczone bezpośrednio przy szybie. Generalnie rośliny z kwiatami potrzebują więcej światła niż rośliny zielone.

29,00 

Podlewanie.

Rośliny potrzebują wody. Nie dawaj jej jednak za dużo. Wylewaj tylko wtedy, gdy bryła korzeniowa jest sucha, podlewanie raz na tydzień często wystarczy. Podawaj wodę w temperaturze pokojowej. Wlewaj wodę, która odstała w garnku lub spodku przynajmniej godzinie. Podczas wzrostu i kwitnienia w miesiącach wiosenno-letnich powinieneś podlewać rośliny częściej niż w okresie odpoczynku w miesiącach zimowych.

Dobra ziemia to podstawa.

Umieść rośliny w dobrej jakości ziemi doniczkowej, np.; Compo. Istnieją odpowiednie gleby, które są dostosowane do życzeń poszczególnych gatunków roślin. Postaraj się dobrać glebę odpowiednią dla twojej grupy roślin.

Nawożenie

Podczas kwitnienia rośliny potrzebują odżywienia. W świeżej ziemi doniczkowej jest nawóz który wystarczy przez pierwsze dwa miesiące. Następnie należy regularnie nawozić rośliny doniczkowe. Możesz wybrać uniwersalny nawóz lub specjalne środki dla zielonych roślin, pokojowych i specjalną odżywkę dla roślin kwitnących. Istnieją również wolno działające nawozy w postaci tabletek. Dodajesz je do ziemi na wiosnę. Przez resztę roku nie musisz się już martwić nawożeniem.

Przesadzanie roślin doniczkowych

Wczesna wiosna to najlepszy czas na przesadzanie roślin. Rośliny, które prawie wyskakują z doniczek oraz rośliny które wyraźnie nie mają witalności, są kandydatami, którzy się kwalifikują. Szybko rosnące rośliny i muszą być przesadzane każdej wiosny. Powolniej rosnące okazy oraz duże rośliny przesadzamy co dwa, trzy lat. Przenieś rośliny do doniczki, która jest co najmniej jeden rozmiar większa. Na dnie doniczki muszą znajdować się otwory odwadniające. Umieść warstwę keramzytu lub kamyczków następnie kontynuuj z ziemią doniczkową. Ziemia musi być dobrze ubita zarówno pod rośliną jak i wokół niej po przesadzeniu. Na koniec podlej roślinę.

BEZPIECZNE DLA ZWIERZĄT

GOEPPERTIA CALATHEA CROCATA CANDELA

58,00 

NASZA OFERTA ROŚLIN DONICZKOWYCH