Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Podłoża Ogrodowe

Każda roślina potrzebuje odpowiedniego podłoża, a dokładne wymagania mogą się różnić w zależności od gatunku. To kwestia o ogromnym znaczeniu dla poprawnego rozwoju. Ziemia do ogrodu czy też do kwiatów balkonowych lub doniczkowych powinna przede wszystkim zapewnić dostęp do kluczowych składników mineralnych. Aby wybrać odpowiednie produkty, warto sprawdzić ofertę sklepu Flora Point.

Do Roślin Doniczkowych

KERAMZYT OGRODNICZY 50L

49,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA DO RODODENDRONÓW 20l COMPO

21,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA DO RÓŻ 20l COMPO

21,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA BIO DO ZIÓŁ 5 l COMPO BIO

9,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIMOWA OCHRONA 2w1 20l COMPO

24,50 

DOSTĘPNE

28,90 

DOSTĘPNE

Podłoża Ogrodowe

ZIEMIA DO CYTRUSÓW 10l COMPO

21,50 

DOSTĘPNE

29,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA UNIWERSALNA 50l DCO KiK

18,50 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA UNIWERSALNA 20l DCO KiK

10,50 

DOSTĘPNE

19,80 

DOSTĘPNE

Podłoża Ogrodowe

ZIEMIA DO IGLAKÓW DCO 50l KiK

22,50 

DOSTĘPNE

25,90 

DOSTĘPNE

11,50 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA BIO UNIWERSALNA 15 l COMPO BIO

25,90 

DOSTĘPNE

Do Roślin Doniczkowych

ZIEMIA BIO UNIWERSALNA 5 l COMPO BIO

11,90 

DOSTĘPNE

29,90 

DOSTĘPNE

16,50 

DOSTĘPNE

12,90 

DOSTĘPNE


Ziemia do kwiatów doniczkowych i balkonowych – na co zwracać uwagę?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podłoża ogrodowego. Jak wybrać odpowiedni produkt? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że różne wymagania dotyczą nie tylko poszczególnych gatunków, lecz także miejsca, w którym znajdują się rośliny. Dla przykładu ziemia do kwiatów balkonowych będzie odznaczać się nieco inną charakterystykę niż ziemia do kwiatów doniczkowych. W obydwóch przypadkach kluczem jest jednak dopasowanie podłoża do konkretnych potrzeb roślin: warto zwrócić uwagę na właściwości fizyczne, biologiczne i chemiczne wybranych produktów.

O właściwościach fizycznych oraz biologicznych decyduje substrat główny ziemi kwiatowej. Najczęściej jest to kompost, choć może być to także torf i humus. Za właściwości chemiczne, czyli na przykład poziom pH, odpowiadają z kolei wapń oraz nawóz. Dlaczego odpowiednie podłoże do roślin doniczkowych jest tak istotne? Wynika to przede wszystkim z ogromnego znaczenia jakości i charakterystyki podłoża dla rozwoju roślin. Poprawnie dobrana gleba zapewnia im wymaganą stabilność, magazynuje wodę i składniki odżywcze, a także umożliwia oddychanie korzeniom.

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając ziemię do kwiatków? Na początek warto sprawdzić, czy produkt zawiera odpowiednie substancje odżywcze i nawozy, które pokryją zapotrzebowanie roślin. Duże znaczenie ma także poziom pH: to właśnie jego wartość decyduje o tym, czy konkretne gatunki będą w stanie pobierać z gleby niezbędne składniki. Dodatkowo należy sprawdzić konsystencję gleby – substraty powinny być wymieszane równomiernie, a całość nie powinna wydzielać nieprzyjemnego zapachu.

Ziemia uniwersalna 20 l Compo

Ziemia do kwiatów firmy Compo to wysokiej jakości podłoże uniwersalne. Dzięki dużej zawartości nawozu świeżo posadzone rośliny będą mieć zapewniony pełny dostęp do wszystkich niezbędnych składników pokarmowych przez pierwsze sześć tygodni. Dodatkowo aktywator wzmacnia system korzeniowy, a zielony kompost gwarantuje stabilność i zwiększa biologiczną aktywność gleby. Produkt ma w składzie torf, perlit, agrosil oraz wapno.

Ziemia uniwersalna 50 l DCO KiK

Gotowe podłoże o szerokim zastosowaniu do roślin doniczkowych, balkonowych, a także tych znajdujących się na działce. W składzie zawiera torf wysoki, torf niski, kompost, piasek, kredę, nawóz NPK oraz perlit. Wartość pH wynosi 5,5 do 6,5, zasolenie – poniżej 2,5 g/l, a struktura to 0–20 mm. Odpowiednio dobrany skład gwarantuje stabilny wzrost roślin i zdrowy rozwój.

Jakie powinno być podłoże w ogrodzie?

Podłoże ogrodowe ma bezpośredni wpływ na trawę, kwiaty, krzewy i drzewa. Jeżeli naturalne podłoże nie jest w stanie zapewnić roślinności właściwych warunków do rozwoju, należy skorzystać z gotowych produktów. Rośliny ogrodowe najczęściej preferują glebę o odczynie lekko kwaśnym bądź obojętnym, jednak niektóre gatunki są kwasolubne lub zasadolubne. Warto zaznaczyć, że mieszanki traw, bez względu na gatunek, wymagają podłoża lekko kwaśnego – o pH między 5,6 a 7,0. W tym typie gleby rozwijają się mikroorganizmy glebowe, które przyczyniają się przemiany materii, w ten sposób podnosząc żyzność ziemi. Dodatkowo poprawiają odporność roślinności na choroby, a także zwiększają dynamikę i zdolność kiełkowania roślin.

Ziemia ogrodowa Compo Bio

Ziemia ogrodowa Bio od Compo to wysokiej klasy ekologiczne podłoże do upraw. Przyda się nie tylko podczas sadzenia, lecz także przy przesadzaniu i uprawie roślin ogrodowych. Dzięki sporej dawce ekologicznego nawozu z owczej wełny rośliny będą miały zapewnione wszelkie niezbędne składniki pokarmowe przez pierwsze 6 tygodni. Produkt ma w składzie torf oraz nawóz organiczny.

Nawóz Zimowa Ochrona 2w1 Compo

Zimowa Ochrona to kolejny produkt od marki Compo, który będzie niezastąpiony w ogrodzie w chłodniejszych miesiącach. To specjalna ziemia do okrywania roślin wrażliwych na niską temperaturę oraz przymrozki. Nawóz sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, lecz także na rabatach oraz w donicach ustawionych na balkonie. Na wiosnę produkt poprawia właściwości gleby ze względu na dodatkową zawartość kompostu w składzie. Zimowa Ochrona uwalnia łatwo przyswajalne składniki pokarmowe, a jednocześnie rozluźnia glebę, ułatwia pobieranie wody i zwiększa aktywność biologiczną.

Keramzyt ogrodniczy a podłoże ogrodowe. Zalety i zastosowanie

Keramzyt to materiał wykorzystywany często przy budowie domów, który może przydać się także podczas pielęgnacji ogródka. Keramzyt ogrodniczy jest lekkim kruszywem, które powstaje z gliny – materiał jest uplastyczniany i formowany w małe kuleczki, które następnie trafiają do rozgrzanego pieca. Tam są wypalane, co sprawia, że glina zwiększa swoją objętość. Keramzyt jest chemicznie obojętny, bezwonny i odporny na wilgoć, grzyby oraz pleśń, co czyni go doskonałym produktem do wykorzystania w ogrodnictwie. Dodatkowo z czasem nie traci swoich wyjątkowych właściwości – można bez obaw używać go wielokrotnie. Jak z niego korzystać? Najpopularniejszy sposób to wysypanie keramzytem dna doniczki, co pomaga w odpływie wody i zabezpiecza korzenie rośliny przed gniciem. Dodanie kruszywa do podłoża rozluźnia glebę, zapewniając przy tym więcej miejsca dla korzeni.

Profesjonalny keramzyt hydroponiczny Plagron Euro Pebbles

Euro Pebbles to wysokiej jakości obojętne podłoże hydroponiczne, które wyróżnia się bardzo szerokim zastosowaniem. To produkt, który sprawdzi się w różnych metodach uprawy i systemach recyrkulacji, oferując również zdolność zatrzymywania wody i tlenu. Poszczególne kamyczki zostały wykonane z ekspandowanej gliny 8 do 16 mm. Rozwiązanie nadaje się do wielokrotnego użycia. Przed korzystaniem z produktu należy wypłukać keramzyt dwa razy: najpierw po transporcie, a następnie z wodą z uregulowanymi wartościami pH i EC. Podłoże Euro Pebbles zapewnia glebie wilgotność i przewiewność – po umieszczeniu na dnie doniczki kamyki stanowią dodatkowy drenaż. Wszystkie wymienione propozycje to produkty klasy premium, które można znaleźć w ofercie sklepu Flora Point.