Wyświetlanie 1–50 z 182 wyników

ROŚLINY

440,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

798,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

24,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

29,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

42,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

44,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

32,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

1480,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

220,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

179,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI

248,00 

DOSTĘPNE OD RĘKI


Rośliny doniczkowe, kwiaty do domu i na taras, egzotyczne i piękne

Rośliny doniczkowe sprawiają, że mieszkanie żyje – dosłownie. Różnorodne okazy wzbogacają wystrój wnętrza, koją nerwy i niwelują stres domowników, a niektóre z nich są dodatkowo odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza. Jeśli chcecie Państwo wprowadzić do swojego mieszkania odrobinę – lub mnóstwo – naturalnego piękna, nie mogliście trafić lepiej. We Flora Point pielęgnujemy najwyższej jakości, egzotyczne okazy, które z przyjemnością oddamy w dobre ręce. Jest u nas w czym wybierać, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każdy z Państwa ma inne upodobania, warunki, umiejętności oraz dysponuje określonym czasem, który może poświęcić na hodowlę roślin.

Bogata oferta roślin w sam raz dla ich miłośników

Świat flory jest niezwykle zróżnicowany. Dzięki czemu Państwa mieszkania i ogrody mogą stawać się domem dla kolejnych, interesujących egzemplarzy. We Flora Point znajdziecie Państwo egzotyczne rośliny z rodzaju m.in. monstery, filodendronu, anthurii, alokazji i maranty. Każdy z nich to szeroki wybór gatunków, które przykuwają uwagę tropikalnym charakterem. W ich gronie pojawiają się zarówno rośliny doniczkowe domowe, jak i przeznaczone do uprawy na zewnątrz. Jeśli jesteście Państwo miłośnikami unikatowych okazów, polecamy przyjrzeć się roślinom kolekcjonerskim, tak wyjątkowym jak chociażby filodendron pink princess z intensywnie różowymi lub czerwonymi liśćmi, lub maranta lemon lime z przebiegającym przez liść nerwem w kolorze limonki.

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze

Wiele gatunków roślin posiada zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń. Znajdujące się na liściach aparaty szparkowe filtrują powietrze, dzięki czemu oczyszczają je z rozmaitych toksyn – wyjaśniamy w dużym uproszczeniu, ponieważ proces fitoremediacji jest bardziej skomplikowany. Skrzydłokwiat to jeden z popularnych okazów, który polecamy wstawić do sypialni. Nie dość że oczyszcza powietrze, to dodatkowo je nawilża. O zaletach estetycznych nie wspominając. Różne gatunki maranty oraz alokazji również uwolnią Państwa mieszkanie z toksycznych substancji. Co właściwie niebezpiecznego kryje się w powietrzu, z czym uporać mogą się rośliny? Są to na przykład: formaldehyd – związek wykorzystywany m.in., w środkach czystości, tlenek węgla, roztocza, amoniak i wiele innych.

Rośliny egzotyczne, które lubią cień

Większość roślin egzotycznych przepada za jasnymi lub bardzo jasnymi stanowiskami. Co w przypadku, gdy nie możecie Państwo zapewnić wszystkim roślinom określonych warunków, ale jednocześnie nie zamierzacie rezygnować z efektownej dżungli w swoim mieszkaniu lub ogrodzie? Na szczęście we Flora Point znajdziecie Państwo rośliny doniczkowe cieniolubne, którym półcień lub cień nie przeszkadza w prawidłowym rozwoju. Goeppertia calathea z rodzaju marantowatych w naturalnym środowisku porasta poszycia lasów, jest więc genetycznie przystosowana do niewielkiej ilości światła. Z kolei filodendron pnący, wpisujący się w rośliny doniczkowe zwisające, rozwija się zarówno w miejscu zacienionym, jak i słonecznym. Przyszli opiekunowie nie będą mieli z nim problemów.

Rośliny doniczkowe a sklep Flora Point

Oferujemy różnorodny wybór roślin egzotycznych, w tym gatunki popularne i proste w uprawie, oraz specjalne egzemplarze dla prawdziwych koneserów, lubiących wyzwania, i unikatowe okazy. W swoim asortymencie mamy najwyższej jakości rośliny, o które dbamy, dzięki czemu trafiają w Państwa ręce zdrowe i efektowne. Jeśli marzycie Państwo o prawdziwej dżungli w swoim mieszkaniu lub ogrodzie, z Flora Point Wasze wyobrażenia się spełnią. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej bogatej ofercie.