Wyświetlanie 1–30 z 156 wyników

ROŚLINY


Bogata oferta roślin w sam raz dla ich miłośników

Świat flory jest niezwykle zróżnicowany. Dzięki czemu Państwa mieszkania i ogrody mogą stawać się domem dla kolejnych, interesujących egzemplarzy. We Flora Point znajdziecie Państwo egzotyczne rośliny z rodzaju m.in. monstery, filodendronu, anthurii, alokazji i maranty. Każdy z nich to szeroki wybór gatunków, które przykuwają uwagę tropikalnym charakterem. W ich gronie pojawiają się zarówno rośliny doniczkowe domowe, jak i przeznaczone do uprawy na zewnątrz. Jeśli jesteście Państwo miłośnikami unikatowych okazów, polecamy przyjrzeć się roślinom kolekcjonerskim, tak wyjątkowym jak chociażby filodendron pink princess z intensywnie różowymi lub czerwonymi liśćmi, lub maranta lemon lime z przebiegającym przez liść nerwem w kolorze limonki.

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze

Wiele gatunków roślin posiada zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń. Znajdujące się na liściach aparaty szparkowe filtrują powietrze, dzięki czemu oczyszczają je z rozmaitych toksyn – wyjaśniamy w dużym uproszczeniu, ponieważ proces fitoremediacji jest bardziej skomplikowany. Skrzydłokwiat to jeden z popularnych okazów, który polecamy wstawić do sypialni. Nie dość że oczyszcza powietrze, to dodatkowo je nawilża. O zaletach estetycznych nie wspominając. Różne gatunki maranty oraz alokazji również uwolnią Państwa mieszkanie z toksycznych substancji. Co właściwie niebezpiecznego kryje się w powietrzu, z czym uporać mogą się rośliny? Są to na przykład: formaldehyd – związek wykorzystywany m.in., w środkach czystości, tlenek węgla, roztocza, amoniak i wiele innych.

Rośliny egzotyczne, które lubią cień

Większość roślin egzotycznych przepada za jasnymi lub bardzo jasnymi stanowiskami. Co w przypadku, gdy nie możecie Państwo zapewnić wszystkim roślinom określonych warunków, ale jednocześnie nie zamierzacie rezygnować z efektownej dżungli w swoim mieszkaniu lub ogrodzie? Na szczęście we Flora Point znajdziecie Państwo rośliny doniczkowe cieniolubne, którym półcień lub cień nie przeszkadza w prawidłowym rozwoju. Goeppertia calathea z rodzaju marantowatych w naturalnym środowisku porasta poszycia lasów, jest więc genetycznie przystosowana do niewielkiej ilości światła. Z kolei filodendron pnący, wpisujący się w rośliny doniczkowe zwisające, rozwija się zarówno w miejscu zacienionym, jak i słonecznym. Przyszli opiekunowie nie będą mieli z nim problemów.

Rośliny doniczkowe a sklep Flora Point

Oferujemy różnorodny wybór roślin egzotycznych, w tym gatunki popularne i proste w uprawie, oraz specjalne egzemplarze dla prawdziwych koneserów, lubiących wyzwania, i unikatowe okazy. W swoim asortymencie mamy najwyższej jakości rośliny, o które dbamy, dzięki czemu trafiają w Państwa ręce zdrowe i efektowne. Jeśli marzycie Państwo o prawdziwej dżungli w swoim mieszkaniu lub ogrodzie, z Flora Point Wasze wyobrażenia się spełnią. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej bogatej ofercie.